Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri biológia-fizika szakos...

Megéri biológia-fizika szakos tanárnak lenni?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni, hogy melyik szakirányt válasszam, ezért teszem fel ezt a kérdést. Biológia szakos vagyok, és második, minor szakomnak a fizikát választanám, ha esetleg a tanárira mondok igent. Ez a kettő érdekelne igazán. A fizika igazából azért, mert manapság kevesen vannak, de egyébként érdekel. Nem tudom mennyire tudnék elhelyezkedni Győr-Moson-Sopron megyében egy ilyen végzettséggel, és ezt itt megfizetnék-e. Egyáltalán érdemes biológia-fizika szakos tanári pályát választani? A másik szakirány, az az akadémiai lenne. Ez jobbára a kísérletekre megy rá, amit egyáltalán nem szeretnék csinálni - a fehér köpenyektől és a laborszagtól rosszul vagyok. Ugyanakkor szívesen tanítanám ezt a két tárgyat középiskolai szinten.
2010. szept. 24. 21:25
 1/3 anonim ***** válasza:
53%

A fizetés szerintem nem lesz túl nagy, akárcsak az összes többi tanárnak, viszont ezen szakmákból (fizika főleg) elég nagy hiányt szenved az ország, szóval mindenképp keresett lennél.

Csak 1 kérésem lenne, a jövő generációi érdekében, ha tanár leszel:

-Élvezd amit csinálsz, és tudj jól tanítani. Előadások, vicces beszólások, amitől nemcsak az óra fog viccesen eltelni, de szeretni fognak, és lesz tekintélyed.

A befordulós, "feladomazanyagotaztszevasz"-féle tanárokat soha senki nem szerette, nem is fogja.

2010. szept. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
állást biztos találsz vele. de mind tudjuk a tanári munka buktatóit. nagy felelősség, problémás diákok, kevés fizu. ez is olyan munka, amire születni kell, ha úgy érzed ezt szeretnéd csinálni, akkor mindenképp jó ötlet, mert főleg fizika szakosból nagy hiány van.
2010. szept. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Igen, eldöntöttem, hogy tanár leszek. Aztán ki tudja, lehet később megbánom ezt a döntésemet, de mondhatom azt, hogy ezt is kipróbáltam :)
2010. szept. 27. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!