Mi a külömbség az üzem-mérnökinformatikus és a mérnök informatikus között? illetve melyik a képzetebb?
üzemmérnök-informatikus szak 6 félév,
mérnökinformatikus 7 félév
Ha megnézed az egyetemek honlapján minden szakról van részletes leírás és tanterv.
Mérnökinfó:
A mérnökinformatikus szak olyan tudásterületeken nyújt széleskörű ismereteket (informatikai alapú műszaki alkotások kivitelezése információs rendszerek és szolgáltatások telepítése, üzemeltetése, azok adatbázisának és programrendszerének tervezése, fejlesztése) amelyek alapvető szükségletként merülnek fel a hazai és uniós piacokon.
A Főiskola a BSc szintű szakon gyakorlati szoftverfejlesztési, alkalmazói ismeretekkel rendelkező, a munkaerőpiac igényeinek megfelelő szakembereket bocsát ki, akiket ugyanakkor kellő elméleti ismereti anyaggal lát el, hogy az erre elhivatottságot érző hallgatók az MSc szinten folytassák tanulmányaikat.
Célunk, hogy a hallgatók versenyképes tudással fejezzék be tanulmányaikat, gyorsan és hatékonyan tudjanak integrálódni a munka világába.
Üzem:
A képzés célja a munkaerő piacra jellemző informatikus szakemberhiány enyhítése, a gyakorlatra és az ipar által elvárt kompetenciákra fókuszálva. Ezek között kiemelt helyet foglal el a programozás, adatbázis-kezelés, operációs rendszerek üzemeltetése, web- és mobilprogramozás, IT biztonság.
A képzés 6 féléves időtartamú és 180 kreditet ad, alapképzés szintű, a nemzetközi besorolása BProf (Bachelor of Profession). A tanterve zömében gyakorlatorientált tudást kínál, az alkalmazások megértéséhez szükséges diszciplináris alapokkal, de kevesebb természettudományi ismerettel, mint a BSc képzésben. A szakmai gyakorlat mellett az utolsó két félévben kooperatív képzés keretein belül ipari környezetben tanulnak a hallgatók, ahol a korszerű technológiákra alapuló szakmai ismeretek mellett elsajátítják a csapatmunkához szükséges készségeket is.
Igazából az üzemmérnök képzésen csúnyán mondva "robotmunkásokat" akarnak képezni, míg mérnökinformatikán valós szakembereket. Persze itt a robotmunkást sem úgy kell érteni, mint egy gyári munkást, azért mégiscsak főiskolai szint. Csak a 2 között a különbség azzal a hasonlattal jön ki a legjobban, hogy a sima mérnökinfós a gyárvezető, aki tudja a dolgokat és csinálni is tudja, az üzemmérnök pedig a gyári munkás, aki a keze alá dolgozik, hogy neki annyit ne kelljen. Mégis a mérnökinfós kapja a több fizetést, az a képzettebb szak. De természetesen az üzemmérnök is egy nagyon jó szak, csak a mérnökinformatikus az egyik legjobb a piacon és ahhoz viszonyítva tudom csak ezt a hasonlatot mondani.
Nagyon rosszul látja az utolsó. Üzemmérnökinfón is ugyanolyan követelmények vannak, mint mérnökinfón, csak más a szak fókusza. Abból a szempontból az üzemmérnök infó (legalábbis a BME-n) jobb is, hogy a friss piaci igényekre van szava és onnan gyakorlattal kerülnek ki az egyetemről a hallgatók, mivel a 3. félévükben cég mellett dolgoznak egyetem mellett.
Mind a kettő kitűnő szak, egyikkel sem lehet melléfogni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!