Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most kezdtem a fősulit, amit...

Most kezdtem a fősulit, amit keményen fizetnem kell, tovább lent?

Figyelt kérdés
Levelezőn járok, de október 1-től egy nagyon jó állást kaptam, ami mellett nem tudok bejárni. Mi legyen? Suli vagy munkahely? Még nem fizettem be az e félévi díjat, befizessem? Nagyon köszönöm a tanácsokat.
2010. szept. 24. 08:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy csoporttársam főiskolán. hasonló helyzetben volt, egy nagyon jó munkalehetőséget kapott. Írt egy kérvényt a dékánynak, hogy mi a helyzet, és kérvényezte, hogy ne kelljen mindig bejárnia, így csak heti 2 szer jött be az anyagokért és kész. Dolgozott, de mellette nappalira járt.
2010. szept. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Jelentkezz nappalira, és kérj egyéni tanrendet. Majdnem ugyanolyan, mint a levelező, csak az a különbség, hogy itt akkor jársz be órára, amikor tudsz. Ha 1 hónapig nem tudsz bemenni, akkor nem mész be, csak konzultálnod kell.

Mellesleg ami még előnye, hogy ha jó az átlagod, kaphatsz ösztöndíjat, jegyzettámogatást - ezeket levelezőn, ha jól tudom, megvonják.


Viola

2010. szept. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem értem. Nappalin szoktak aláíratni jelenléti ívet. Levelezőn nem, vagy maximum akkor, ha a tanár szívatni akar. Mondom ezt úgy, hogy épp a második diplomámért hajtok levelezőn munka mellett, és több különböző intézmény levelezős hallgatója is voltam. Soha nem volt abból gond, ha valaki nem járt be, csak a vizsgára kellett tudni a dolgokat. Ez alól kivétel volt a kötelező gyakorlat. Milyen szakra jársz?
2010. szept. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ha van lehetőség, hogy jövőre államilag finanszírozott szakra is bekerülj, akkor most inkább hagyd abba a sulit, és jelentkezz újra jövőre. Addigra belerázódsz a munkába, és lehet több szabadidőd is lesz. Jövőre jelentkezel újra, vagy nappalin egyéni tanrenddel, de ezt nem ajánlom annyira, rosszakat hallottam róla,(tudod, senki nem tud semmiről, se a tanárok, se a tanulmányi, nem tudod, hogy intézd el...), vagy levelezőn, és oda tényleg nem kell annyit bejárni.
2010. szept. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!