Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 21 évesen egyetemet kezdeni...

21 évesen egyetemet kezdeni nappalin?

Figyelt kérdés
Van 2 okj-m, emellett annyi megtakarításom amivel tudnám fedezni az önköltséget (államira eléggé esélytelen hogy felvegyenek), lenne így értelme nappalira menni? Tehát a pénzem elmenne az önköltségre, ráadásul annyit nem tudnék keresni mellette mint most teljes munkaidőben. Egyébként otthon lakom, de támogatnának ha így döntök.

2022. aug. 11. 01:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon sok szakon önköltségesen is nagyságrendileg ugyanannyi pont kell.

Milyen szakot szeretnél tanulni?

2022. aug. 11. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
*milyen szakon
2022. aug. 11. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Ugyanakkora eséllyel indulsz államin is, szóval nem értem, hogy miért gondolod esélytelennek. Ugyanazok a követelmények, ugyanaz a ponthatár. Az más kérdés, hogy van, aki nem vállalja a szerződésben foglaltakat vagy későbbre tartogatja az állami finanszírozást.
2022. aug. 11. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

#3: Nem is értem, hogy írhat le valaki ilyen butaságot. Még hogy ugyanaz volna a bejutási ponthatár önköltségesen, mint államin? Van, ahol rendszeresen 100 pontnál is nagyobb a kettő közötti különbség! Szóval az érettségi és középiskolai eredményei alapján simán lehet, hogy valaki tényleg teljesen esélytelen valamelyik állami képzésre való bejutásra, míg az önköltségésen szinte biztosan bent van.


Egyébként az eredeti kérdésre válaszolva: 21 évesen végképp nem késő elkezdeni egy nappalis képzést. Ennél jóval idősebbek is beiratkoznak, még csak ki sem fog a kérdező lógni a sorból. Inkább az lehet problematikus, hogy nappali képzés mellett mennyit fog tudni dolgozni. Sokan eltervezik, hogy dolgozni fognak, aztán keményebb képzések esetén egy éven belül rájönnek, hogy nem igazán egyeztethető össze még félállás sem a képzéssel. Egyrészt a félévente változó órarendhez nem sok munkahely van, amely alkalmazkodni kész, másrészt a félévek második felében sok helyütt akkora a tanulási terhelés (beadandók, zárthelyik, vizsgák), hogy csak az eredmények rovására vagy a bukások kockáztatásával lehet dolgozni is. De ha a kérdező erre a következtetésre jut, még mindig otthagyhatja a munkahelyét és felvehet diákhitelt, hogy végigcsinálja az egyetemet. Úgyhogy a dolog megoldható, szerintem nyugodtan vágjon bele.

2022. aug. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%
#4 ugyan nem én írtam, de higgadj le. Idén konkrétan több olyan szak is volt, ahová magasabb volt a ponthatár önköltségesen, mint államin. Felesleges emiatt ilyeneket írnod másoknak. Igen, van, ahová több pont kell állam finanszírozással, ezt senki nem vitatta, de sokszor tényleg alig van különbség. Ha meg a legfelkapottabb szakokat nézzük, oda ígyis-úgyis nehéz bekerülni.
2022. aug. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

#5: Egyáltalán nem kaptam fel a vizet, csak a válaszoló egyértelműen hamis állítást fogalmazott meg tényként, és ez bizony félrevezető mindenkinek, aki ezt olvassa. Ezért gondoltam fontosnak, hogy korrigáljam.


Az pedig egyáltalán nem igaz, amit állítasz, hogy a felkapottabb szakokra így is, úgy is nehéz bekerülni. Idén például a BGE Külkereskedelmi Karán az igencsak felkapott kereskedelem és marketing szakra államin 400 pont, önköltségesen pedig 280 pont volt a határ.

Egy másik példa: az ELTE-re a jogász szakon idén 475 pont volt államin és 350 pont volt költségtérítésesen a ponthatár. A példákat persze hosszan lehetne még sorolni. Gondolom, a kérdező megnézte az idei ponthatárokat, s emiatt látja magát az állami képzésre esélytelennek, aköltségtérítésesre esélyesnek.

2022. aug. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Gazdálkodás és menedzsmenttel szemezek, ott is pl. az állami 400 pont míg az önköltséges 334 ponttól kezdődik. (BGE)
2022. aug. 11. 10:42
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
Véletlen műve, hogy éppen hol áll meg a ponthatár. Az egyetemnek semmi befolyása nincsen rá, az a felvett jelentkezőtől függ.
2022. aug. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%
#8 Nem mindig véletlen műve. A kérdező által jelzett gazdálkodás és menedzsment szakon eleve, államilag meghatározott minimum pontszám a 400. Akkor sem lehet ennél kevesebb, ha nincs elég jelentkező a helyek betöltésére. Úgyhogy ha a kérdezőnek egyszerűen nincsen ennyi pontja az eddigi eredményei alapján, akkor legfeljebb újabb érettségivel van esélye ilyen szakra állami képzésre bejutni. Ha ezt nem akarja, akkor a költségtérítés vállalása az egyetlen lehetőség. Persze ezt lehet teljes egészében diákhitelből is fedezni, mint sokan csinálják.
2022. aug. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Még annyit tennék hozzá, hogy ismételten hangsúlyozom: a #3 válasz tényszerűen egy tévhitet terjeszt. Ezt mindenki két perc alatt ellenőrizheti a felvi.hu-n, például a #6 válaszomban leírt vagy a kérdező által a #7 hozzászólásban említett ponthatárok ellenőrzésével. Nyilván a #3 és a #5 hozzászóló az érvekből ki is fogyott, ezért nem szól hozzá többet. Tényekkel tényleg nem lehet vitatkozni. Ami butaság, az butaság.
2022. aug. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!