Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Milyen programok...

Egyetemisták! Milyen programokat használtok rendszerezésre, tanuláshoz könnyítésként?

Figyelt kérdés

Mindenfélére gondolok. Határidőnapló, naptár, vizsgakövető vagy akármi, ami hasznos lehet és a félév alatt rendszeresen használjátok.


Ilyenek érdekelnének.



2022. júl. 22. 16:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

van egy ilyen hogy sticky notes windowson


én oda írogatom ki a dolgokat amik fontosak, aztán törlöm azt ami már nem kell

2022. júl. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Windows laptopon rendszeresen használom, mind ingyenes:

PDFsam Basic - ezzel PDF-eket lehet összefűzni, illetve nagyobb PDF fájlokból kiszedni oldalakat.

Jpdfbookmarks - könyvjelzőkkel lehet ellátni PDF-eket.

Ezeknek a PDF birizgálóknak sok online alternatívája van, de szerintem az a tuti ami ott van a gépeden és bármikor tudod használni:)

Anki - RENGETEG mindent ezzel a szókártya programmal tanultam meg, néha félálomban, vonaton ülve stb. Önmagában is jó gépen, de én megvettem az iOS appot telefonra is, szinkronizálható. Kicsit kevésbé felhasználóbarát mint a Quizlet, de ismételten azért szeretem mert az asztali gépre való program ingyenes és offline is működik.

OBS Studio - online oktatásban az órákat ezzel vettem fel, képernyővideókat csinál


A Google, bár eladja az összes adatod, nagyon hasznos.

Neptun órarend Google Naptárba exportálása: Neptunban Saját adatok - Beállítások - Naptár export oldalon van egy webes naptár link, amit hozzá lehet adni Google Naptárba (feliratkozás, URL-cím alapján), ez praktikus.

Google Keepet használom sticky notes helyett, agymenéshez, bevásárlólistának.

2022. júl. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Google naptár és annyi.
2022. júl. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Microsoft To do, papír naptár, a végén néhány nem naphoz kötött oldal, ahova beírom a teendőket.

Nem bonyolult, de nekem bejött.

2022. júl. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
17%
Az eszemet használom, és ennyi.
2022. júl. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
A Notion szerintem elég jó
2022. júl. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

Szia! Én kezdetben minden tárgyat külön füzetbe írtam mint gimiben, viszont sosem voltam túl jó a rendszerezésben és szinte mindig összekeveredtek a jegyzeteim.

Inkább megvettem magamnak a legolcsóbb ipadet és már mindent azon csinálok, sokkal könnyebben átlátom a dolgokat, minden tárgy külön mappa. Én a GoodNotes-t használom, de vannak nem fizetős alternatívái.

Ennek köszönhetőén nem kell megvennem a könyveket, csak letöltöm őket, és importálom az alkalmazásba.

Tudom hogy nem annyira olcsó, de nekem nagyon megkönnyítette a mindennapjaim. Azóta nem kell kinyomtatnom a jegyzeteket órára, amit az ipadem előtt mindig otthon hagytam.. :D

2022. júl. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

Hát igazából én semmi speckó dolgot nem használtam vagy csináltam soha.


Még a félév kezdete előtt kikerestem minden számomra fontos időpontot, határidőt stb. az évi beosztásból (nálunk ezt mindig a kar oldalán szokták közzétenni), hogy mikor lesz a bejelentkezési időszak, tárgyfelvétel, tárgyleadás, mikor kezdődik a vizsgaidőszak, mikor kell majd beköltözni a koliba stb., ezeket pedig kijegyzeteltem egy lapra, azt kitettem egy parafatáblára. Utána ott pipálgattam stb.


Az órarendemet szerettem előre összeállítani Neptunban a tervezőben, hogy lássam mik a lehetőségek, aztán persze sosem sikerült úgy felvenni a tárgyaimat, ahogyan elterveztem :D Miután elkészült az órarended, azt a Neptunból mindenféleképpen ki lehet menteni meg exportálni a naptáraidba. Utána lehet jegyzeteket hozzáadni, jelölgetni, emlékeztetőket beállítani stb., de én soha nem voltam ez a rendszerező típus, csak szimplán az óráim, vizsgák stb. időpontját szerettem volna tudni.


A félév első óráin mindig megkaptuk a tárgytematikákat, és azokban mindig kiemeltem a fontos információkat pl. mikor lesz zh, mikor lesz prezentáció, mi lesz a beadandó határideje stb., ezeket vagy szintén kitűztem a parafatáblára vagy egy mappában tartottam.


Tanuláshoz szerintem semmi extra dolgot nem használtam… Sokat kellett olvasni és annyit nem nyomtattam, úgyhogy vagy a könyvtárból kölcsönöztem könyveket (max. jelölőket ragasztgattam bele, vagy kijegyzeteltem) vagy megkaptuk / letöltöttem pdf-ben és laptopon / ipaden olvastam (és akkor ezt is lehet jelölgetni ugye). Én sosem voltam a digitális jegyzetelős fajta, próbáltam meg tök jó dolog, de nekem annyira nem jött be. Szívesebben szeretek kézzel írni és abból tanulni, ezért az összes órámra egy füzetet hordtam, majd ezeket a jegyzeteket másoltam át otthon (olvasmánnyal stb. kiegészítve) külön-külön füzetekbe.


Úgyhogy ilyen extrább tanácsot nem tudok adni :D

2022. júl. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%

Tanuláshoz nekem samsung tabletem van és a samsung notes-t használok.

Hátáridők, vizsgák stb. google naptárban van. Nagyon jó, hogy neptunból kiimportálhatod a google naptárba az órarended és a vizsgákat is. Ha bármikor tudom előre, hogy el fog maradni az óra csak kitörlöm aznap az órarendemből. Plusz jegyzetet is oda bírsz írni az órákhoz, hogy házi, beadandó vagy valami határidő.

Első két félévben papír alapú határidőnaplóm volt, de az nem jött be annyira.

2022. júl. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Nagyon hasznos dolgokat írtatok, megnézek mindent! :)

2022. júl. 23. 11:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!