Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha jelentkeztem egyetemi...

Ha jelentkeztem egyetemi koliba és felvételt nyertem, viszont nem iratkozom be akkor ugyanúgy fizetnem kell érte havonta?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egyetemi koliba, mert ahova járni fogok messze lett volna, viszont most a nyáron elköltöztünk és sokkal közelebb kerültem az egyetemhez így már nincs szükségem a kolira. Ma kaptam egy emailt, hogy ha nem kell a kollégium akkor ki kell tölteni valamilyen lemondó nyilatkozatot.


Viszont ha én ezt nem tölteném ki hanem szimplán csak nem iratkoznék be az azt jelentené, hogy ugyanúgy havonta ki kell fizetnem az összeget érte mintha ott laknék?



2022. júl. 21. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Másnak jól jönne a hely. Az a korrekt, ha kitöltöd időben azt a papírt.
2022. júl. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Sorolják a helyeket, jó lenne ha kitöltenéd, hogy a delikvens, aki a helyedre megy időben értesítve legyen, mert pl: lehet albérletet spórolsz neki, vagy sajnos nem tudná mashogy megoldani a lakhatást. Főleg az albérletek miatt nem mind1, hogy ezt most tudna meg vagy 1 honap mulva.

Felnőtt vagy elvileg, ha bonyolultnak talalod a papírmunkát hivd fel a kollegiumot és segítenek. Nem kis pénzekről lehet akár a te eseteben szó. Alberlet előleg stb, nem ragozom. Az a korrekt ha lemondod a helyet.

2022. júl. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Ha nem mondod le egy jó ideig tartják neked a helyet. Közben folyamatosan "zaklatnak" hogy akkor mi lesz? Ha fizetős akkor meg a számlát is postázzák. Plussz elkönyvelnek, mint bukó paraszt.


Más meg örülne, ha lakhatna a helyeden...

2022. júl. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az nem megoldás, hogy szimplán felhívom őket és lemondom telefonon?


Egyszer sem leszek otthon augusztus 12ig (határidő) fesztiválok, nyaralások stb miatt és innen elég nagy nyűg ez az egész.

2022. júl. 21. 13:52
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Mit írtak az e-mailben, hol található ez a lemondó nyilatkozat? Persze, fel is hívhatod őket.
2022. júl. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel őket. Ennyi. Lehet az is opció, hogy kitöltöd otthon és beszkenneled elküldöd. De a helyet semmiképp se tartsd fenn. Biztos van rá megoldás, csak kommunikálnod kéne velük.
2022. júl. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, megoldom akkor így, kószönöm.
2022. júl. 21. 15:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!