Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nemzetkozi tanulmanyok szakra...

Nemzetkozi tanulmanyok szakra nehez bekerulni egyetemen?

Figyelt kérdés
Ha sima gimibol megyek
2022. jún. 20. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
A Felvi-hu tanulmányozását javaslom!
2022. jún. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én egyszer azt hallottam valakitől, akinek a lánya oda jelentkezett, hogy elég sok pont kellett hozzá, ha jól emlékszem. De én is javaslom a Felvi.hu tanulmányozását. Ott fent szoktak lenni a felvételi követelmények és az évi ponthatárok(múltba visszamenőleg is.) az ország összes egyetemen található összes szakra, így a Nemzetközi Tanulmányokhoz is.

Ennél többet a bekerülési követelményekhez nem biztos, hogy nagyon kell tudni, azon kívül, ami a többi szakra is érvényes.

2022. jún. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

(Utolsó vagyok)

egyetemen=egyetemén

2022. jún. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
31%
Nehéz bekerülni (azaz magas a pontszám), és a szaknak SEMMI értelme. Szó szerint. Ez nem egy szakma, nincs ilyen, hogy "nemzetközi tanulmányok [...?]" szakember. Nincs piaci igény erre a humbug képzésre. Nagyon messziről kerüld el. Ha humán területen akarsz villogni, akkor menj jogra vagy kommunikációra.
2022. jún. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
0%
Utolsó, neked nem ártana kicsit utana járnod a dolgoknak, mielott fszsagokat allitanal. :D munkát lehet ezzel az ALAPSZAKOS diplomaval szerezni többek kozt nemzetközi intezmenyeknel, minisztériumokban, uniós szervezeteknél, hírügynökségeknél is, ha pedig egy megfelelő mesterképzést is elvegzel utana, hatar a csillagos eg. Lehet neked ezek nem nevezhetők munkaknak, nem tartod karriernek, de ez szerintem senkit nem erdekel. :D én politológiát vegeztem alapszakon, most kliminalisztikat csinalok mesteren, célok kozott vannak a nemzetbiztonsagi szolgálatok, ahova már vannak is kapcsolataim. És konyorgom, ez egy politologia szakból indult :D szoval ideje informalodni
2022. jún. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
60%

5. Attól tartok, hogy "kicsit" több rálátásom van a témára. Az első probléma, hogy a nemzetközi kapcsolatos "szakemberek" pont veled, a náluk alapból is jobban képzett politológusokkal, illetve jogászokkal és közgazdászokkal versengenek a munkaerőpiacon, akkor is, ha az minisztériumokat, külképviseleteket, EU-s szervezeteket stb. takar.


Szerinted mégis hogyan versenyez egy nemzetközi kapcsolatos [...? mi ennek a szakmának a neve? előadó?] egy


A) EU-s szakjogásszal (!)

B) Közgazdasági elemzővel (azaz erre szakosodott közgazdásszal)

C) Energetikai vagy távközlési vagy közlekedési mérnökkel

D) stb. stb.


Bár én a versenyszférában dolgozom, több projektem is volt különböző EU-s szervekkel (Európai Bizottsággal, lobbi szervezetekkel stb.) és elmondom neked, hogy KIZÁRÓLAG az alábbi két profillal találkoztam: 1. nemzetközi jogászok 2. makroökonómiai elemzők, 100%-uk PhD-vel. Hogy akarod szerencsétlent ezen a piacon versenyeztetni?


Amúgy milyen "megfelelő mesterképzésre" gondolsz? Milyen mesterképzést lehet végezni nemzetközi kapcsolatok alapképzésre?

2022. jún. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!