Milyen tanácsot tudnátok adni barátnőmnek, aki nehezen tanul, nagyon szorgalmas, akár napi 10-12 órát is bújja a könyveket szünetnap nélkül?
Hogyan tanuljon, milyen technikáka alkalmazzon?
Konkrét technikák kellenének
Mindig magolt és ez működött gimi vegéig, viszont így egyetem (gyógyszerész) már nem lehet bemagolni. Sajnos más technikája viszont nincs, nem alakult ki
Köszönöm a válaszokat a nevében is.
Nem értem.
Gondolom gimiben sem magolta be a matekot, hanem gyakorolt, és a fejében összeállt a kép. Ugyanez igaz a kémiára is, nyilván ott is voltak megértendő feladatok.
Elsősorban értenie kell, összefüggéseiben látni az anyagot, úgy könnyebb, gyorsabb. Erre nem tudom milyen technika van, olvasni kell, sokat, akár újra nekifutni.
Nálam mindig tárgytól függött, hogy épp mi a működő stratégia. Volt, ahol inkább YouTube-ról néztem videókat, hogy megértsem, volt, ahol sunyiban felvettem hangfelvételre az előadást és utólag egészítettem ki azzal a jegyzetem. Máshol az vált be, hogy rengeteg feladatlapot oldottam meg, megint más tárgyon Quizlet kártyákat használtam... Nyilván más kell egy olyan tárgyra, ahol latin szavakat kérnek és ábrákon kell berajzolni dolgokat, illetve más kell egy számolósabb tárgy teljesítéséhez is, programozáshoz, "mesélősebb", szóbelizős tárgyhoz vagy ahol szó szerint kell tudni definíciókat.
Van szerencsére sok hasznos könyv és videó a témában, szerintem ha rákerestek a tanulásmódszertan kulcsszóra, fogtok találni szép számmal.
Magolás ellen általánosságban a legjobb módszer szerintem az, ha úgy próbálja meg kijegyzetelni és megérteni az anyagot, mintha később másnak kellene megtanítania.
Ajánlom:
- kérdezés tudományát (Terry J. Fadem - A kérdezés művészete és Hegedű Rita: Magyar nyelvtan - formák, funkciók, összefüggések, ennél a kérdésekre figyelve),
- intelligencia tárgyakat (szereplők, funkciók, viszonyok, állapot, helyzet, folyamat, művelet, műveletvégző), kigyűjteni,
- Szellemi munka technikája c. könyvet,
- Tudástérkép II. c. könyvet,
- Dr. Benedek Petra - Folyamatábra készítés gyakorlatban c. anyagát,
- Edward De Bono gondolkodássegítő módszereit.
- Pólya György - A gondolkodás iskolája c. könyvét.
Sok sikert!
Azért vizsgaidőszakban a napi 10-12 óra nem olyan vészes .
Amik nekem beváltak :
- saját jegyzet
-ábrák
-tanulókártyák( magamnak csináltam )
- hangosan tanulok a nehéz anyagnál, egyszerre csak egy adott részt nézek át, majd ismétlek
- évközben is rendesen tanulok, nehéz vizsgára csak ismétlek szinte vizsgaidőszakban
- anyag felmondása, én mondtam fel anyukámnak neuróanatómiára dolgokat, most gyógyszertan szigorlat előtt hatóanyagokat( volt, hogy csoporttárssal ültünk össze tanulni , nem jött be nálam)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!