Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Osztályozó vizsga letétele...

Osztályozó vizsga letétele után kötelezhetnek arra, hogy az adott órára bejárjek?

Figyelt kérdés
Anyanyelvi szinten beszélek franciáúl, mivel 7 évig kint éltem. Most vagyok 9.-es; és a másofik nyelvem a Francia. Úgy kb 1 hete megeggyeztünk abba a tanárommal, hogy Októberben osztályzó vizsgát teszek, és gy nem kell bejárnom az alapszntű Francia órákra, mivel ez nyilvánvalóan haszontalan, s igy lenne több időm arra, hogy a magántanárommal gyakoroljam a nyelvet, igy elkerülve a Franciám romlását. Csakhogy Csütörtökön egyszercsak kijelentette az igazgató, hogy mostantól már osztályozó vizsga letétele után is be kell járni a diákoknak az órára. Ez a tanárok, és szerintem is hülyeség, mivel az osztályozó vizsga igy elveszti az értelmét, s méghozzá ha valakit már lezártak, annak már semmi motivációja órán, és igy a pedagógus számára is gondot jelenthet. A tanárok küzdenek a határozat ellen, de félek, hogy nem tudják lebeszélni erről a szakmailag nagyon nagy ökörségről az igazgatótságot (Az igazgató eléggé bábnak néz ki, ahogy láttam, inkább az egyik helyettese a főnök, a másik helyettes pedig összetart velük, igy egy elég elkülönült, szakmailag kimondottan ügyetlen triót alkotnak, ez abban is látszott, hogy felvételinél nem egy pontelszámolás, illetve hirdetési hiba fordult elő, amiért ők lettek volna a felelősek). Tudtok-e olyan TÖRVÉNYT/SZABÁLYZATOT/HATÁROZATOT AMIBE EZ BELEÜTKÖZIK?
2010. szept. 18. 23:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az osztályozó vizsga lényege pont az, hogy bizonyítod, hogy rendelkezel a 4 év során megszerezhető ismeretanyaggal, így azokat már nem kell megtanulnod. Szerintem nem kötelezhetnek, hogy bejárj. Én is csináltam annak idején 3 osztályozót, abból egyet másodikban, és senki egy szóval sem mondta, hogy utána is részt kell vennem az órákon.
2010. szept. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem nem, az az előrehozott éretségi, amire negem hvtak be, az egyellőre csak az évi tananyagból van, Nekem most egy jogszabáj vagy országos határozat kéne, amit hétfőn az órruk alá tudok tolni.
2010. szept. 19. 00:05
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem is elég h.lyeség, h be kell járnod. Nekem sem kell infóra járnom, mert megvan az osztályzó vizsgám, meg az érettségim. De am utána fogsz belőle érettségizni vagy nyelvvizsgázni?

(Am tetszik ahogy fogalmazol, de a helyesírásod borzalmas:P:)

2010. szept. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Erre vonatkozó jogszabályt én nem találtam, bár több helyen említenek osztályozó vizsgát, de erről konkrétan nincs szó, de ettől függetlenül bármilyen osztályozó vizsgára ugyanaz vonatkozik, mint az előrehozott érettésgi előtt letett vizsgára, hiszen az osztályozó vizsga lényege az, hogy az adott év/évek anyagának az ismeretét mutatod be, innentől kezdve ha sikeres a vizsga, felesleges bejárnod az órákra, bár valószínűnek tartom, hogy a tantestület kötelezhet rá, ha úgy tartja kedvük.
2010. szept. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%
helyette nem akarsz esetleg magyar korrepetálásra járni??
2010. szept. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj!

Ha tényleg ENNYIRE jól tudsz franciául, akkor tedd le a középfokú vagy a felsőfokú nyelvvizsgát belőle!!!

Azután már csak nem fognak csesztetni, hogy járj be az alapfokú nyelvi órákra!...


10-ben pedig előrehozott érettségit tehetsz francia nyelvből!... :-DDD


Ugye azt azért mégsem írhatják elő, hogy amiből már leérettségiztél vagy hivatalos nyelvvizsgád van, arra köteles vagy kezdő szintű órákra bejárni?!

2010. szept. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
év végén le tehetgem az előrehozott nyelvvizsgát, csakhogy addig is nekem már lenne külön Franciám, és napi 7 óra suli+1-2óra szakkör+ 2 órautazás + 1-2 órta tanulás és házi után nem igazán lenne időm a külön órákra.
2010. szept. 19. 00:46
 8/10 anonim ***** válasza:

En augusztusban vizsgaztam, oktoberben erettsegiztem elorehozottan.

Csak az erettsegi valtja ki, hogy ne jarj orara, az osztalyozo vizsga nem. Nalunk is igy volt.

Nem ertettem a lenyeget anno en sem, de hat a szabaly, az szabaly.

Erettsegizz le gyorsan es akkor nem kell mar bemenni.

2010. szept. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A Francia tanárom tant a francia intézetben, most beszéltem vele, szerinte a Francia intézet felsőfokúja is felment, ugyhogy először azt leteszem, majd év végén az éretségit, és akkor már nem reklomálhatnak. De az osztályozóra azért is bemegyek, csak hogy lopjam az igazgatóság idejét.
2010. szept. 19. 20:37
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen nonszensz: küldd be a szüleidet, keresd meg az ombudsmant (menjél másik iskolába, mert ez sz.) Erre nem lehet szabály, mert magától értetődő. A szabály legalább annyira bizarr lenne, mintha azt foglalnák törvénybe, hogy aki elvégezte az iskolát, annak már nem kell iskolába járnia. Van osztályzatod az adott tárgyból, tehát nincs keresnivalód az órán. Egyszerűen ne menj be, az igazgató próbál visszaélni a pozíciójával, de ez nem sikerülhet neki. Ha beírnak hiányzónak, amit nem fognak megtenni, mehettek az önkormányzatra panasszal.
2010. szept. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!