Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha a májusi nyelvvizsgám...

Ha a májusi nyelvvizsgám sikerül, akkor még megkaphatom a diplomámat? Bele fér az időben, ha bejelentem az egyetememnek, hogy sikerült és később csatolom a bizonyítványt?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 21. 13:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A tanulmányi osztálytól kell megkérdezned, hogy mi a végső határideje a nyelvvizsga benyújtásának a tanév végi diplomaosztón való részvételhez. Ha erről lecsúszol, akkor wincs baj, mert természetesen ha leteszed a záróvizsgát, megvéded a diplomamunkádat, akkor onnantól számítva bármikor bemutatod a nyelvvizsgádat, a diplomát kiadják. Hogy ennek mennyi az átfutási ideje, az egyetemtől függ. Sajnos vannak egyetemek, ahol eskütételhez kötik a diploma átadását, ezért nem csak egy egyszerű adminisztratív eljárásról van szó, hanem behívnak eskütételre is, hogy a diplomát átadhassák, s erre néha várni kell.
2022. ápr. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nálunk az államvizsga napjáig lehet bemutatni a nyelvvizsga-bizonyítványt, ami június 15-én lesz. Esetünkben ez azt jelentette, hogy a márciusi és esetlegesen az április eleji nyelvvizsga “fogadható” még el, mert nagyjából az írásbeli napjától számított 2 hónapon belül jön meg a bizi. Lehet, hogy nálatok nem az államvizsgához van kötve, illetve lehet, hogy nektek később van. Szerintem a májusi már késő egyébként, de kérdezd meg az illetékeseket ezügyben.
2022. ápr. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!