Magyar egyetemen végzett Óvodapedagógiai diplomával (Ba) mennyi az esély, hogy el tudok helyezkedni külföldön?
Különbözeti vizsgát kell tenned szerintem.
Ismerősünk Németországba ment ki magyar óvodapedagógus végzettséggel (még a régi rendszerben) és különbözeti vizsga ellenében felvették, dolgozhatott.
Felsőfokon beszélte a németet, tehát biztos nyelvtudása volt.
Köszönöm szépen a válaszod! :)
Gondolom Unios országban egyszerűbb a helyzet. Erről a különbözeti vizsgáról én is hallottam már, csak Angliával kapcsolatban, viszont Brexit előtt, amikor még tag volt. Azóta nem tudom mi a rendszer. Amerikáról meg amit hallottam, hogy a Ba diplomákat nem fogadják el teljes egészében honosításkor, csak néhány kreditet vesznek át, szóval ott kéne egyetemen elvégezni a maradékot. De sajnos erről sincs sok és biztos információm.
Amerikát gyakorlatilag elfelejtheted. Oda nincs reális esélyed munkavállalói vízumot szerezni. Minden évben milliók akarnak az USA-ba kivándorolni, s emiatt a jelentkezők száma az egekben van, miközben nevetségesen kevés embert engednek be.
Angliába sincs sok esélye úgyhogy én a helyedben arról is lemondanék. Oda a Brexit óta csak úgy lehet munkavállalói vízumot szerezni, hogy előbb találsz egy brit munkáltatót, aki foglalkoztatni akar. A munkáltatónak pedig, hogy legyen reális esélye az engedély megszerzésére, azt kell igazolnia, hogy brit munkaerővel nem tudja az állást betölteni. Ráadásul ott sem nem kötelező, sem nem széles körben használt az óvoda intézménye. 5 éves korban kezdődik az iskola, s eleve tanítók foglalkoznak a gyerekekkel. Emiatt az óvodapedagógusi állások száma nagyon alacsony.
Amit még reálisan megpróbálhatsz angol nyelvterületen:
1. Írország és Málta: uniós tagállamokként ezekbe nem kell munkavállalói vízum.
2. Ausztrália és Új-Zéland: ezekbe az országokba pontrendszer alapján lehet munkavállalói vízumot kapni, s egy fiatal, angolul folyékonyan beszélő friss diplomásnak szinte biztosan lesz elég pontja.
Ugyanakkor bárhova mész külföldön dolgozni, ne kergess naiv álmokat. Ugyanis a munkáltatók mindenütt a helyi munkaerőt preferálják, ezért egy külföldi pályázónak elsősorban olyan állásokra van csak esélye, amelyeket nem tudnak helyi munkaerővel betölteni. A legtöbb esetben első körben kihullasz a rostán, be se hívnak állásinterjúra. Nekem egy diplomás, angolul folyékonyan beszélő ismerősöm kiment Ausztráliába dolgozni, s egy egész évig hiába pályázgatott, nem talált a szakmájában állást. Egy évig alkalmi munkákból élt, aztán elege lett az egészből és hazajött. Semmiképp ne reménykedj tehát abban, hogy külföldön majd tárt karokkal fogadnak. Annak van sokkal nagyobb esélye, hogy szakmán belül huzamosabb ideig nem találsz állást, s addig szakmán kívüli, kétkezi munkával kell majd megelégedned, mondjuk a szolgáltató szektorban (pl. pincér, kiszolgáló pultos, stb.).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!