Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináltatok passzív...

Mit csináltatok passzív félévben egyetemen?

Figyelt kérdés

Januárban passziváltattam a mostani szakomon, hogy tudjak diákmunkát vállalni, de egyébként szeptembertől új egyetemen kezdek ha minden jól megy. Jelenleg februártól egy gyárban vállaltam munkát heti 5 napban, de kicsit úgy érzem, hogy elpazarolom a szabad félévemet. A munkámat mindenképpen szeretném megtartani, mert legalább lesz egy kis tartalékom szeptemberre, viszont félek, hogy kiesek a tanulás rutinjából. Arra is gondoltam, hogy lehet hogy kevesebb napot vállalok, és elmegyek egy nyelvtanfolyamra, csak félek hogy elfogyna a pénzem. Ti mit csináltatok a passzív félévetekben? Tanultatok, vagy dolgoztatok, esetleg mindkettő? Ti hogy tudtátok megtartani a szellemi frissességeteket ebben a félévben?

A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm! :)

21/L



2022. ápr. 3. 07:29
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Jahj ilyenen ne aggódj, hogy kiesel a "rutinból", az olyan 5 év semmittevés után jön el, ha eljön egyáltalán.


Én bsc-t kezdtem el egy mester után, a kettő között eltelt 3 év. Az első vizsgaidőszakban ettől paráztam, hogy biztosan kiestem... aztán 2 hét vizsgaidőszak után visszajött minden know-how.


Azért tök felesleges aktívra menned, ha ott akarod amúgyis hagyni. Dolgozz, azt csá, és soft skilleket szerezz, és tanulj nyelvet.

2022. ápr. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is passzívon vagyok, de egy kicsit kezdek beleőrülni. Dolgozni nem járok, tanulás se megy annyira, mert nem kell újra érettségiznem. Jelentkeztem egy álom munkára, de be se hívtak. Szakot váltok szeptembertől, emeltem van és a pontom is elég sok. Angolozok és a bátyámnak matekot tanítok, hogy ne bukjon ki teljesen az egyetemről. Ezen kívül rengeteget sorozatozok és segítek jobban a páromnak a háztartásban. Mióta passzívon vagyok többet járunk a szülőkhöz hétvégére és többet kézműveskedek. Ezt az időt igyekszek kihasználni még arra, hogy helyrehozzam a bőrömet a pattanásoktól, a hajamat, hogy szebb legyen és hízzak.

Néha monotonnak érzem a napjaimat és hiányzik az egyetem és a tanulás is.

2022. ápr. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, remélem hogy én sem fogok kiesni a tanulásból, ahogy az első válaszoló sem, ez most adott egy kis reményt☺️

2#: Én is jelentkeztem más munkára a gyár előtt, de sajnos ezenkívül még alkalmi árufeltöltésre hívtak vissza, nyilván az ilyen helyekre mindig kell ember😕 Egy ideig próbálkoztam, aztán beadtam a derekamat, és eljöttem gyári melóra, mivel így is volt egy hónapos kiesésem, és az én mentális egészségemet is nagyon megviselte a folyamatos itthonlét, anno a távoktatás is ezért volt nagyon rossz. Így sem vagyok teljesen toppon lelkileg, nekem is hiányzik a tanulás, de az hajt, hogy mivel nekem sem kell újraérettségiznem a sok pont miatt, így szeptembertől biztosan visszaülhetek az iskolapadba.

Viszont neked is sok sikert szeptembertől, meglátod, hip-hop itt lesz😊

2022. ápr. 3. 13:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Köszi <3 Gyorsan elrepült már ez a pár hónap is, nyáron meg csak jobb lesz szerintem.

Milyen szakra mész egyébként?

2022. ápr. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!