Mi a reális ár a használt tankönyvek eladásakor?
Van pár tankönyvem, amiket el szeretnék adni, van köztük teljesen érintetlen és olyan is, amiben van egy nagyon kevés aláhúzgálás színes tollal. Ezeket milyen áron kellene meghirdetnem, hogy reális legyen? Gondolom eredeti áron még az érintetleneket sem kellene, mert akkor mindegy ha az ember boltban veszi meg, nem? De akkor mi alapján határozzam meg az árat?
Előre is köszönöm a válaszokat!
Eredeti áron egyiket sem árulnám, mert teljesen jogosan merül fel a kérdés, hogyha meg lehet venni könyvesboltban/egyetemi (főiskolai) jegyzetboltban x forintért zsírújan(gerincmegtörés, minden gebasz,gikszer nélkül) , akkor ugyan miért éppen tőled vegye meg, ha ott még számlát is kérhet róla (amit adott esetben - ha van cége, munkahelye - még el is számolhat, te, mint magánszemély pedig nyilván nem tudsz róla számlát adni.)
Én az érintetleneknél egy 10, esetleg 15 százalékot engednék a bolti árból. (feszített maximum 20-at)
A használtakat pedig féláron, ha meg nagyon nyúzott, viseltes, agyonfirkált, akkor meg valami olyat találnék ki, ha 3-at fizetsz, 5-öt kapsz, 6-ot fizetsz, 8-at kapsz... ilyesmi... és kitalálnék egy árat.
Mindegy mennyit kérsz érte, ha kutya sem veszi meg. Én anno fél áron akartam eladni őket, a földrajz atlaszon meg függvény táblán kívül semmit nem vettek meg. Később egy tábla csokit kértem könyvenként és úgy se vitték el, végül leadtam papírgyűjtésen...
A tankönyveket rutinosan 3-4 évente átszerkesztik, lényegi tartalom nem változik, de nem egyeznek az oldalszámok, így a tanárok se díjazzák a régebbi kiadásokat, mert az óra negyede azzal megy el, hogy mindenki megtalálja az ő könyvében épp hol van az anyag.
Ha magánemberként, nem intézményes tanulásról van szó, akkor én az oktató/magántanár helyében ma már nem kényszeríteném rá a diákomat, hogy megvegye X tankönyvet, inkább magam állítanék neki össze a netről anyagokat (amit ha akar, maga fűzhet könyvvé), és inkább az óradíjba követelném meg a tarifát (ha van is miért, ha kap is érte valamit), nem pedig arra kényszeríteném, hogy egy bizonyos tankönyvet vásároljon meg.
Így magam tudom diktálni, hogy mi után mit tanítok meg, nem kell feltétlen egy tankönyv stílusát, szókincsét követnem... Mondjuk melósabb a tanár részéről ez, szó se róla...
Köszönöm szépen a válaszokat!
Középiskolai és érettségire felkészítő könyvekről van szó. A használtak sincsenek agyonhasználva, jó állapotúak, csak pár (5-10) oldalon van bennük pár dolog aláhúzva (szerintem) igényesen.
4. válaszoló: Azzal teljesen egyetértek, hogy az a legjobb, ha egy tanár állít össze egy jó tananyagot, de most olyan embereket céloznék meg, akik vagy teljesen egyedül készülnek, vagy nem jó a tanáruk, vagy jó a tanáruk, de a biztonság kedvéért mégis szeretnének kiegészítésként venni 1-2 könyvet.
2.-es: Én úgy vettem észre, hogy ezeket a könyveket (biológia és kémia) nem szerkesztik át olyan nagyon-nagyon gyakran. Illetve, ha valaki nem tantermi oktatásra veszi, hanem csak magának otthonra, akkor szerintem mindegy, hogy melyik kiadás, hogyha a tartalom nem változik, csak az oldalszám.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!