Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kihez kéne fordulni segítségér...

Kihez kéne fordulni segítségért? Pszichológus?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy 19 éves vagyok és nem tudom mit akarok kezdeni az életemmel.

Voltam egy évet rendészet szakon majd szakot váltottam most asztalos szakon vagyok végzősként de nem szeretem ezt a szakmát és sajnos sanszos, hogy nem is lesz meg(akit érdekel kifejtem az okát.

Most újra azt érzem, hogy rendészetre akarok járni szeptembertől

De félek attól, hogy szakma nélkül maradok mert azt nem akarom azért kéne valami segítség tisztában lássam a jövőm


2022. febr. 11. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Nincs a környéketeken valami pályaválasztási tanácsadó, vagy ilyesmi? Ahogy segítenének tisztázni, hogy mi is lenne neked jó....
2022. febr. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom sajnos de utána fogok járni. Köszi a választ
2022. febr. 12. 12:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha bp-i vagy, itt nézelődj!

[link]

2022. febr. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A pályaválasztási tanácsadó is segíthet, de azért a pszichológus lényegesen több dologban tud segíteni. Például nem csak azt tudja megnézni, hogy a jelenlegi tulajdonságaid alapján milyen szakmára tűnsz alkalmasnak, hanem azt is, hogy milyen tulajdonságaidon merre, hogyan lehet/érdemes fejleszteni.


A problémád egyáltalán nem ritka, sőt kimondottan gyakori. Nagyon sokan nem tudják nem csak a te korodban, de sok esetben még jóval később sem, hogy ők mit akarnak kezdeni az életükkel. Jobb esetben valamilyen kép van az ember fejében, amiről azt hiszi, hogy az lesz a jó megoldás (pl. a szülők példája nyomán), de egyáltalán nem biztos, hogy csak azért, mert a szülők is azt csinálták, vagy mert neki jól hangzik valami, az tényleg érdekes is lesz a számára.


Ezért is járnak nagyon sokan úgy, hogy éveken át tanulnak valamit, amit utálnak, aztán egyszer majd felfogják, hogy nem muszáj azt csinálniuk és elhagyják a pályát egy számukra teljesen felesleges képzettséggel.


Ha ennyire nem tudod, hogy mit csinálj, akkor szerintem sokkal jobban jársz, ha találomra mindenféle tanulás helyett megpróbálsz elhelyezkedni, dolgozni valamit és munka közben kitalálni, hogy mi is az, ami érdekel.

Ha már folyamatban az asztalos suli, akkor mondjuk legjobban azzal jársz, hogy egy asztalos műhelyben, vagy rokon területen próbálsz meg elhelyezkedni. Egyrészt, mert ott előny lehet a folyamatban levő képzésed, hogy nem totál tudás nélkül mész oda, másrészt, mert ott talán meg is kedveled a szakmát, amit a suliban kevésbé ment. Az is lehet, hogy tudnak segíteni benne, hogy jobban megtanuld a gyakorlatban, mint a suliban és így akár a szakma is meglehet, a tanulás is sikerélménnyel zárulhat, munkád és pénzed is lehet.


Aztán, ha ezen a sulin túl vagy majd meglátod, hogyan tovább. Ha addigra nem sikerül megkedvelned az asztalos szakmát, nézelődhetsz tovább más területeken. Ha rokon szakmák felé tudsz nézelődni, ott jól jöhet valamennyire, ami képzettséged már van. Ha semmi rokon szakma nem érdekel, akkor nézelődhetsz más irányban. Egy csomó szakmának létezik valamilyen belépő szintje, vagy társ szakmája, amit akár szakképzés nélkül, betanított segédmunkásként is tudsz csinálni, viszont valamennyire már bele tudsz vele kóstolni, hogy az az irány mennyire szimpatikus neked.


A rendészethez pl. elég jó közelítés egy biztonsági őr tanfolyam, amivel már elmehetsz biztonsági őrnek és egészen jól lehet vele keresni. Mellette meg akár más egyéb munkákat is csinálhatsz, így keresgélhetsz tovább, hogy merre érdemes tovább menned. Ha a rendészet tényleg annyira bejön, akkor mehetsz oda tovább, de keresgélhetsz egyéb irányokba is. Ha valahol találsz egy olyan irányt, amerre jobban érdeklődsz, akkor megnézheted, hogy mit kell abba az irányba tovább lépéshez tanulni.

2022. febr. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!