BME villamosmérnök vagy SZIE mechatronikai mérnök?
Sziasztok!
A pályaválasztás előtt nagy dilemmába ütköztem, mivel két egyetem között kellene választanom, de nem tudok döntésre jutni. Az első lehetőség, BME villamosmérnöki, a pontszámom biztosan meglesz, de lehet, hogy túl nehéz lenne, vagy nem bírnám, szóval a nehézségével és "túlélhetőségével" kapcsolatos véleményére lennék kíváncsi az ott végzőknek vagy jelenleg is ott tanulóknak, és milyen pluszt ad a BME, amit más egyetem nem, valamint, aki BME-s diplomával akar elhelyezkedni, annak könnyebb dolga van, vagy nem nézik, továbbá a Schönherz koleszról mi a véleményetek? A SZIE-ről azt hallottam, hogy sokkal gyakorlat orientáltabb és a tanárok meg a képzések is emberségesebbek, akik idejártak azok is kifejtenék a véleményük, ha lehet?
A válaszokat előre is köszönöm!
(akik a google használatát javasolják, azok kíméljenek, már sok oldalt átnéztem, de én személyes tapasztalatokra, véleményekre vagyok kíváncsi)
“ A SZIE-ről azt hallottam, hogy sokkal gyakorlat orientáltabb és a tanárok meg a képzések is emberségesebbek”
Pfff… a “gyakorlatorientált”, “emberséges” a gyenge képzés szinonimája a magyar egyetemisták körében. Azok terjesztik ezt, akik a gyengébb helyekre járnak.
Kérdés nélkül BME. Nem csak azért, mert színvonalasabb egyetem, hanem azért is, mert a villamosmérnöki sokkal jobb szak. Nem csak villamosmérnök lehetsz vele, hanem programozó vagy adattudós (data scientist) is. Nagyon jó diploma.
Nehéznek nehéz. Tény.
Túlélhető a BME VIK. Sokan megszenvednek vele, de ha biztos alapokkal jössz (értsd: nem ott kell elmagyarázniuk a szorzattá alakítást vagy a logaritmust, sőt faktos voltál, és tudsz valamennyire deriválni, integrálni) és rendszeresen tanulsz akkor kis szerencsével simán el lehet végezni egyenesben. Ha gimiben fizika és matek faktos voltál akkor az első félévben ezekből a tárgyakból nagyon sok új dolgot nem is fogsz hallani. Persze mindenkinek megvannak azok a tárgyak amik nem fekszenek neki, és előfordul, hogy egy kettesért is meg kell izzadni. Ezzel együtt én azt tapasztaltam, hogy általában azok siránkoztak a legjobban, hogy milyen nehéz volt a zh/vizsga, akik három nappal előtte kezdtek el rá tanulni úgy, hogy egész félévben nem foglalkoztak az anyaggal. Arra a kérdésre, hogy mennyire szívatnak azt tudom mondani, hogy találkoztam olyan oktatóval, akinek talán nem az volt az elsődleges célja, hogy átadja a tudását, inkább a frusztrációját akarta kiélni rajtunk. De ilyenből 1-2 volt, annyi meg gondolom minden egyetemen van. Ezzel szemben olyan, aki külön konzultációkat tartott zh/vizsga előtt, lelkes volt, jól megakarta tanítani az anyagot és nem csak buktatni sokkal több volt.
A mechatronikai mérnöki szakot olyan nagyon nem ismerem, de amennyit tudok róla kicsit "sokat markol, keveset fog" típusú téma. Túlsúlyban vannak a gépész tárgyak, de több villanyos tárgyat tanulnak mint egy átlag gépész. Ha a gépészet érdekel inkább, akkor szerintem jobban jársz, ha gépészmérnökire mész. A villamosmérnöki önmagában is annyira szerteágazó terület, hogy rengeteg különböző dologgal foglalkozhatsz utána. Nem tudom megnézted-e már, hogy milyen specializációk vannak a BME-en, hátha megtetszik valamelyik.
Szóval összességében, ha érzel magadban motivációt akkor mindenképp próbáld meg a BME VIK-et. Nem lesz könnyű, de megéri.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!