Lenne rá kereslet?
Nagyon durva, hogy a logika témakörében leírt elmélet, szinte szóról-szóra az 50-es évek logikai könyveiből lett kiemelve.
Azóta sem tudták precízebben megfogalmazni.
Az összes ilyen "mi lenne ha" típusú kérdéssel az a baj, hogy feltételes módban van és elméleti kérdés. Az elmélet és a gyakorlat között elméletben semmi különbség nincs, na de gyakorlatban...
Szóval az a helyzet, hogy logikailag kizárt, hogy működjön a terved, mert a neten minden fent van ingyen és senkinek nem ér meg semennyi pénzt, hogy tőled pénzért megvegye, amit amúgy ingyen is megtalál.
Pont ugyanúgy, ahogy napnál világosabb, hogy senki sem fizetne olyasmiért sokat, amit ingyen, vagy legfeljebb nem sok pénzért megkaphat. De közben mégis napi szinten tömegek megteszik.
A csapvíz is (szinte) ingyen van és mindenki számára (szinte) korlátlanul elérhető, mégis vannak emberek, akik fizetnek a palackozott vízért és inkább a drága palackos vizet isszák, akár nagy mennyiségben is, nem a csapvizet.
Pont ugyanúgy, ahogy (szinte) fillérekért, legfeljebb 100 Ft körül főzhetsz magadnak otthon kávét, de max 2-3x ennyiért kapsz szinte bármelyik automatában, presszóban, vagy akár étteremben is. Egy rakás kávézó és cukrászda mégis remekül megél belőle, hogy akár 1000 forintot is elkérnek (szinte?) ugyanazért a kávéért és emberek tömegesen vásárolják az ilyeneket.
A kérdés mindig az, hogy kinek és hogyan tudod eladni, amid van és ha nem megy, akkor vajon a termékedre nincs szükség, vagy csak nem jól próbálod eladni. Lehet gond az árazással, a hirdetésével, az üzleti modelleddel, stb.
Ha meg sem próbálod, akkor biztosan nem fog sikerülni. Ha megpróbálod, akkor kiderül, hogy sikerül vagy sem. Ha nem sikerül, akkor még mindig próbálhatod ugyanazt máshogyan csinálni, hátha úgy jobban működik. Aztán ha még mindig nem megy, elemezheted tovább a helyzetet és próbálhatod újra máshogyan. Ha minden lehetőséget kipróbáltál és még mindig nem működik, akkor érdemes változtatni, különben belebolondulsz és a végtelenségig ugyanazzal a kudarccal küzdesz. Viszont ha már ennyi tapasztalatot szereztél benne, hogy ezt a dolgot hogyan nem lehet eladni, megpróbálhatsz keresni valami eladhatóbb portékát, amivel talán nagyobb sikered lesz, hiszen az értékesítési elméleteket addigra már jó eséllyel kipróbáltad.
Ne érts félre, nem arra bátorítlak, hogy próbálj meg érettségi tételeket eladni. Hanem arra, hogy ne fogadd el mások elnagyolt véleményét anélkül, hogy kritikus gondolkodással alaposan körül nem jártad azt és ha lehet próbálj meg saját tapasztalatokat szerezni. Mi lehet a legnagyobb gond, hogy megtanulod, hogy nem lehet eladni az érettségi tételeket, amik ingyen is elérhetők a neten? Ennél nagyobb bajod soha ne legyen! Viszont, ha közben megtanulsz weboldalt készíteni a tételek eladásához, ha megtanulod, hogy kell webshopot csinálni az eladó termékedhez, ha megtanulod, hogyan tudod a webshopod behirdetni, megtanulod, hogyan tudod a hirdetéseid eredményességét mérni, a célközönséged minél pontosabban becélozni, meg a többi dolgot, ami az üzlethez kellhet, abból rengeteg dolgot magaddal vihetsz a későbbi életedbe, még akkor is, ha pénzed nem lesz belőle.
Amerikában sem azért árulnak limonádét, meg cserkész süteményt a gyerekek, mert akkora üzlet, hanem mert rengeteg dolgot lehet belőle tanulni az üzleti világról. Például a különbséget aközött, hogy ha meg sem próbálsz valamit, akkor biztosan nem sikerül és nincs is másik lehetőség. Ha viszont megpróbálod, akkor az a legrosszab eshetőség, ami próba nélkül az egyetlen volna és a próbálkozásod miatt máris van egy másik lehetőség, hogy akár sikerülhet is. Ennyi meg már elég is ahhoz, hogy megpróbáld, nem? Miért ne tennéd?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!