Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért érzem azt, hogy nem...

Miért érzem azt, hogy nem lehet tanulni az érettségi írásbeli részére? (több lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Végzős, informatika szakos tanuló vagyok, és még nem kezdtem el tanulni az érettségire. Van, aki szerint fura, van, aki szerint teljesen érthető.


Úgy érzem, hogy teljesen értelmetlen tanulni az írásbeli részére..

Akárhányszor átgondolom a helyzetet, mindig erre jutok.


Ott a magyar nyelv és irodalom: Erre lehetetlen készülni, hisz szövegértést nem lehet tanulni. Ha eddig nem tudtál szöveget értelmezni, akkor ezután sem fogsz tudni. Ugyan ez az érveléssel, nem tudsz felkészülni arra sem, ha 4 év alatt nem tanultál meg érvelni.. +A műértelmezés/összehasonlító verselemzés is teljesen ugyan ez. Ezt az egész magyar nyelv és irodalom érettségit úgy tudom értelmezni, hogy itt a gyakorlatot kell alkalmazni amit tanultál 4 év alatt.


Matek: Vagy érted, vagy nem. Szerintem azért 4 év alatt kialakult mindenkinél egy összkép. Aki végig kettes volt és leszarta az egészet az nem fog megváltást csinálni, viszont aki értette az egészet annak jó eredmény várható. Erre tanulni nem lehet, viszont gyakorolni igen.


Történelem: Még a tanárunk is azon az állásponton van, hogy tanulás nélkül egy értelmes diák 3-asra megtudja akár írni az írásbeli részét. Viszont még így is ez az egyedüli tantárgy, amire készülni lehet normálisan az írásbeli részére. Talán ez az egyedüli, amire lehet tanulni.


+Ott van még nekem az infó: Mondhatni olyan, mint a matek. Vagy érted, vagy nem. Erre is csak gyakorolni lehet, ha 4 év alatt nem tudtál semmit, akkor így jártál.



Összességében azt érzem, hogy nagyon szerencsefüggő az egész írásbeli része a dolognak. Szerintem nem lehet ezekre normálisan felkészülni. Én érzem csak így ezt?

A szóbeli már más tészta, arra tényleg készülni kell.


U.i.: Még mielőtt betámadnátok, hogy lusta vagyok és csak amiatt gondolom ezt, csak úgy hozzáfűzném, hogy úgy írom ezeket, hogy 4 évig végig kitűnő/jeles voltam, tehát nem áll messze tőlem a tanulás, sőt..



2022. jan. 8. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
Mi a kérdés?
2022. jan. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az, hogy lehet-e normálisan felkészülni az írásbeli részére azon kívül, hogy az előző évi feladatsorokkal gyakorlok?
2022. jan. 8. 13:11
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint nem nagyon készültem érettségire mert nem volt magas a ponthatár ahova be akartam kerülni, 350 pontért.


De az túlzás hogy nem lehet rá tanulni.

Magyarnál nézhetsz mások verselemzéseit, kb 20 után látni fogod hogy elég hasonlóak.

Szövegértéssel egyetértek, vagy tudsz szöveget érteni vagy nem, pár hónap alatt ezt nem lehet felfejleszteni


Matekra simán lehet gyakorolni mintafeladatokat, még érettségi feladatokon kívül is, főleg ha emeltet teszel akkor muszáj lesz. A legtöbb dolog egymásra épül valamilyen szinten. Pl geometriából le lehet vezetni a deriválás/integrálást


Törinél pont azt mondanám hogy nem nagyon tudsz készülni ha előtte csesztél rá mert 2000+ évnyi történést nem fogsz pár hónap alatt megtanulni.


Infót is lehet gyakorolni az se értés kérdése, vannak tutorial videók amig segítenek trükköket megtanulni, proginfósként megnéztem az érettségit és kb 5 nap alatt fel lehet rá készülni 0-ról a megfelelő tutorial videókkal amikkel tele van youtube.


Egyetemen majd látni fogod hogy lehet egy hét alatt felkészülni annyi anyagból amit 1 év alatt tanulsz középsuliban.

2022. jan. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Írod, hogy 4 évig végig kitűnő/jeles voltál, és nem áll messze tőled a tanulás. Így nyilván sok mindent nem elsőre kell most megtanulnod, hanem csak ismételni, örülj neki.
2022. jan. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
58%
Én az emeltekre tanultam (minden 5 lett, és 458 ponttal zártam). A közepek tényleg csak az alap IQ-t mérik, azokra felesleges, főleg, ha jó eredményeid voltak, jó suliban.
2022. jan. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!