Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A diplomások mekkora része...

A diplomások mekkora része tud viszonylag hamar, szakmájában elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Olyan helyen ahol szüksége is van a diplomára amit megszerzett és max 2 éven belül el tud helyezkedni.

2021. nov. 29. 20:20
A kérdező szavazást indított:
10% alatti arány
10-20%
20-30%
30-40%
40-50%
50-60%
60-70%
70-80%
80-90%
90% feletti arány
12 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Nem igazán értem most ezt a kérdést.


"Olyan helyen ahol szüksége is van a diplomára amit megszerzett és max 2 éven belül el tud helyezkedni."


Ha olyan diplomád van amire szükség van, akkor el tudsz helyezkedni benne. Ha salátadiploma, akkor pedig nem.


Nyilván tisztában vagy a piacképes diplomákkal, orvos, informatika, mérnök, stb. Ezeknek az elhelyezkedési aránya szinte 100%. Ha el akar benne helyezkedni, akkor el fog tudni benne helyezkedni, akár 1 hét alatt is.


A 2 kérdés teljesen üti egymást. A főkérdés arról szól, hogy egy diplomás (bármilyen) milyen hamar tud elhelyezkedni arányaiban, a második kérdés pedig a keresett diplomásokról szól.

2021. nov. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

Az volt a kérdés szerintem, hogy a diplomák hány %-a piacképes.

A kérdésre sajnos nem tudok válaszolni, mert azon a karon, ahol én vagyok, kb minden piacképes, és nem látom, hogy mennyien vannak máshol.

2021. nov. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
97%

Most ez olyan, hogy van egy retek alapszakos diplomám, amivel semmit nem lehet kezdeni önmagában, de ha elviselném azt, amivel asszisztensnek lenni jár, akkor ugyanúgy találnék 2 hét alatt munkát, mint a tényleges szakmámban, amihez a diplomát utólag szereztem meg, mert az emberek fele papír nélkül dolgozik a szakmában. Szakirányú a papírom, de nem feltétlenül kell a munkához, soha nem kérték.


Szerintem az elhelyezkedés könnyű, szakmai melót találni is az. De hogy az a meló milyen, a fizetés milyen, az előrelépés milyen... Az nagyon változó.

2021. nov. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És az asszisztenst úgy értem, hogy egy magasabban képzett szakmabeli mellett asszisztens.
2021. nov. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem "szerintünk" kérdés, erről konkrét kutatások vannak. A frissdiplomások 70%-a tud egy éven belül elhelyezkedni, 30%-a pedig nem. Lásd pl. [link]


Hogy ki ez a 70%? A határvonal nem ott húzódik meg, hogy 70% az orvos, mérnök, közgazdász, 30% pedig a bölcsész... Hanem ott, hogy 70% volt gyakornok, szerzett releváns munkahelyi tapasztalatot, és mint frissdiplomás is mint némileg tapasztalt munkaerő tudott munkát keresni. A 30% pedig aki abban reménykedett, hogy "majd" talál munkát. Aztán ebből a "majd"-ból nagyon majd lett...

2021. nov. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!