Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakot váltsak vagy ne?

Szakot váltsak vagy ne?

Figyelt kérdés

Nos, a mostani szakomon van egy tanár, aki úgy mond kiszemelt magának. Tehát megcsinálom neki a beadandókat és vissza írja, hogy rendben van. Majd mindig novemberben megkapom tőle, hogy "ez így nagyon nem lesz jó Xy". Már 1,5 éve tanít... Minden fél év végén mindig leakarok vele ülni, hogy megbeszéljük mi a probléma, mit csinálok rosszul stb, mert konkrétan megbuktat. Minden feladatot megcsinálok neki, meg is dicsér és erre közli a fél év végén, hogy ez így nem okés... Tehát, nem nagyon tudok ezzel mit kezdeni, mert mindig amikor megakarom beszélni vele, leráz vagy úgy leszól, hogy még az élettől is elmegy a kedvem. Pedig udvarias vagyok! (ezt mások is mondták, hogy nem értik mi baja). Konkrétan több mint két hónapja aludni sem tudok (2-3 jobb esetben 4 órákat alszom), úgy rá stresszelek az óráira és ma 4 napja, hogy benyögte, hogy megbuktat és nem értem miért... Beszélni nem lehet vele...

Gondolkodom, hogy szakot váltok, valahogy nem látom már a kiutat ebből, de mégis olyan bizonytalan vagyok ezzel kapcsolatban.

Ti mit tennétek? Szakot váltanátok vagy maradnátok a mostani szakotokon?


(a helyesírási hibáktól kérlek tekintetek el, mert rohanok a vonathoz...megyek vissza a kolliba)



2021. nov. 14. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

Maradnék ezen a szakon ha tetszik maga a szak, max egyetemet váltanék.

Nekem is volt ilyen oktatóm. Egészségügyi gondok miatt passziváltam 2 félévet, mire visszamentem akkorra már eltűnt ez a buz1. Szerencsém volt, hogy eltakarodott. Az új oktatónál kiváló jegyeket kaptam, pedig nem tanultam többet.

2021. nov. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Keresd meg ezzel kapcsolatban a HÖK-öt, ők valószínűleg segítenek.
2021. nov. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%
Én nem menekülnék el előle, valahogy megpróbálnám megkerülni a dolgot. Legrosszabb esetben vendéghallgató lennék másik egyetemen (nem tudom, ilyen esetben működik-e, hogy máshol csinálod meg a tárgyadat, de ha igen, ez is egy opció.)
2021. nov. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy beszéltem már a HÖK-el és azt mondták, hogy az a tanár olyan pozícióban van, hogy max csak pár hónapra felfüggesztenék de az sem biztos, mert amit ő tanít tantárgyat, abból nincs más tanár, aki megbirná tartani.

Másik egyetemen is gondolkodtam, de egy vidéki egyetemen tanulok (a közelben nincs olyan egyetem, ahol van ilyen szak, amin vagyok), Pest (ez van a legközelebb) innen kb 2 óra hossza és ha úgy vannak óráim, akkor ez megint offos. Szóval nem tudom, hogy mit kellene csinálnom. :/

2021. nov. 15. 09:55
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha más nem akkor fordulj az Ombudsmanhoz.
2021. nov. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!