Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak meg egyszerre...

Hogyan tanuljak meg egyszerre több dologra is koncentrálni, több dologgal is foglalkozni?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok és ez okozza a legnagyobb nehézséget az egyetemen, hogy mindent párhuzamosan egyszerre kellene csinálni. A tárgyaimra hétről hétre kell készülni a szorgalmi időszakban (olvasni, beadandót írni, prezentálni), de lassan el kellene kezdeni készülni a félév végi beadandókra és zh-kra is, mellette nyelvet tanulok és szakdolgozatot is kell írnom. Próbálom a lehető legjobban beosztani az időmet, de ezek sokszor elég időigényes feladatok (pl. az olvasás, mikor 5-6 száz oldalas könyveket kell olvasni egyik hétről a másikra) és én is hajlamos vagyok rástresszelni egy-egy dologra, illetve nem tudok több dologra is kellőképpen odafigyelni. Például, ha tudom előre, hogy x napon majd prezentálni fogok, akkor addig csak azon jár az agyam, azon gondolkozom, arra készülök és csak miután végeztem vele, tudok elkezdeni érdemben foglalkozni valami mással. Így viszont sok lemaradásom és pótolnivalóm keletkezik, megcsúszom minden mással.
2021. okt. 31. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
Tévhit, hogy lehet egyszerre több mindenre figyelni. Ez olyan, mint mikor a számítógépen sok párhuzamos program fut, lelassul tőle az egész, ha épp le nem fagy végül. A hatékony az, ha kis szakaszokra osztod az időd és abban a kis szakaszban csak 1 dologra figyelsz, ami akkorra be van osztva. Mondom ezt 2 gyerek, háztartás, vállalkozás és egyetem mellett, őszintén tanácsolom! Csinálj egy naptárat, oszd be, mikor-mivel fogsz foglalkozni, és akkor nem csúszol el nagyon, ráadásul megszűnik a lelkiismeretfurdalás is, hogy még száz más dolog is van, amivel foglalkozni kellene, mert előtted lesz papíron, hogy mikor fogsz rá időt szánni, így nem kell aggódnod. Ebbe kalkuláld bele azt is, hogy ismered magad és nem fogsz tudni másra figyelni stresszes napok előtt. Végül pedig be kell látni, hogy nem fog menni 100%-osan semmi sem, ha ennyire tele van pakolva az életed. Az is segít, ha elengeded a tökéletességre törekvést és az "elég jó" hangulatában csinálod a dolgokat. Ne feledd az alvást, helyes étkezést és sportot, és néha a pihenést sem, sőt, ezeket írd be elsőre a naptárba, mert ha tönkremész, akkor nem fogod bírni a tempót! Kitartás! :)
2021. okt. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
98%
Akkor okoz főleg gondot ez, ha maximalista vagy (nem rosszból mondom, én is ezzel szoktam küzdeni). Mindig lesz mit csiszolni a beadandón, sosem lesz tökéletes a prezentáció, de muszáj prioritásokat felállítani. Én első körben csak annyit szoktam dolgozni mindenen, hogy legyen épp vállalható, olyan közepesen szar, jobb mint a semmi. Akkor félreteszem, és ugrok is a következő dologra. Aztán amennyi kedvem, időm, energiám marad aznap, úgy állok neki a pöcsölésnek, szöszmötölésnek. Muszáj letenni a dolgokat néha.
2021. okt. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Elég maximalista vagyok, de a tökéletességre való törekvést már rég elengedtem, mert lehetetlennek érzem ennyi mindenben egyformán jól teljesíteni. Viszont ettől függetlenül úgy érzem meg kell tennem a tőlem telhetőt és nem is tudom lerövidíteni a feladatokat, tehát egy könyvet x idő elolvasni, egy prezentációt is össze kell rakni és nem lehet csak úgy összecsapni, egy beadandót is meg kell írni stb. Nem kell tökéletesnek lennie, de értékelhetőnek kell lennie. Nagyon szigorúak a tanáraim, tehát nem fogadják el, ha mondjuk a megadottnál eggyel kevesebb forrást használsz fel a beadandódban, ha helyesírási hibák vannak benne, ha nem felel meg a formai követelményeknek vagy mondjuk egy prezentációnál is ugyanúgy stimmelnie kell elég sok dolognak és nem lehet félkészen beadni. Tehát a jobb mint a semmit nem fogadják el, visszadobják, ráírják az egyest, megbuktatnak.
2021. okt. 31. 20:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem is azt mondtam, hogy a jobb mint a semmit kell végleges, kész munkaként beadni. Hanem hogy inkább kisebb feladatokra oszd fel magadnak a dolgokat,

csinálj mindent inkább apránként, gyakran visszatérve rá.


"Például, ha tudom előre, hogy x napon majd prezentálni fogok, akkor addig csak azon jár az agyam, azon gondolkozom, arra készülök és csak miután végeztem vele, tudok elkezdeni érdemben foglalkozni valami mással." - Például ilyenkor eljön az a pont, amikor azt kell mondanod, hogy megtettem a tőlem telhetőt, most félreteszem a prezentációt (akkor is,

ha frusztrál, hogy dolgozhatnék még vele) és muszáj mással foglalkoznom. Ez

ilyen sajnos.

2021. okt. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Válaszd szét, hogy mi a minimum, amit meg kell csinálni, és mi a plusz. Fontos dolog a nyelvtanulás, de ha emiatt buksz egy tárgyat, és csúszol egy évet, akkor nem érte meg. Ha a minimum megvan, akkor ne stresszelj, és foglalkozz azzal, ami érdekel.
2021. okt. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!