Az emelt biológia érettségi közzétett tételcímei lefedik az egész tananyagot?
Nem tudom pontosan melyik "tételcímekre" gondol a kérdező.
1. Van egy BIOLÓGIA RÉSZLETES ÉRETTSÉGI VIZSGAKÖVETELMÉNY(78 oldal, ebből 65 a követelmények ismertetése; a vége az írásbeli, szóbeli biológia érettségiről szól, a 2024-től érvényes itt található: [link] abból állítják össze az írásbelit. Tehát elvileg nem lehet más benne - gyakorlatilag azért elő-elő fordulgat...
Az elmúlt években egyre inkább a gondolkodásra, az alkalmazott tudásra mentek rá a feladatokban. Ezért nem elég "csak azt" tudni, ami benne van a követelményekben. Ahhoz, hogy ezt valaki értse is, jó néhány helyen többet kell tudnia, mint az adott követelményben megfogalmazott válasz!
Ezért szerintem ha valaki szépen összeírja a követelményrendszer válaszait, azokat megtanulja, akkor egy 65-75%-os eredményre számíthat (85-re, vagy többre semmiképp). Attól függ, hány feladat a "gondolkodós" éppen abban a feladatsorban.
Arra viszont nagyon jó, hogy lássuk: melyik anyag milyen mélységig, részletességgel szükséges. Melyik az rész, amibe kevésbé megy bele, melyik az, amiből szinte minden kell.
2. Nyilvános szóbeli tételcímek is vannak. Arra még nem sikerült rájönnöm, hogy azokat milyen logika alapján állították össze. Ezekből fog mindenki húzni. De a tartalmuk (persze) titkos. Tehát bármi lehet benne. Így azokat kidolgozni egyszerűen lutri. Kivéve középszinten, ahol a tanár adja meg és pontosíthatja, de elvileg (!) nem adhatja meg teljes részletességgel a tétel tartalmát.
Röviden: jó eredményhez szinte az egész tananyagot tudni kell.
Nem tudom sikerült-e megválaszolnom a kérdést, de remélem segítettem.
Köszönöm a válaszokat:)
Az itt megadott szóbeli tételcímekre gondoltam:
Ha ezeket kidolgozom (a megadott címekheh kapcsolódó információkat tételenként összeírom) a követelményrendszer alapján, akkor elegendő csak ezeket megtanulni az írásbelire vagy nem fedi le az egész tananyagot?
Nem tudod, pontosan mit takarhatnak a címek! Nagyon kreatívak ám a tételkészítők! Nézz utána, a neten is össze lehet szedni párat, hogy értsd, mire utaltam.
Arra számíts inkább, hogy egy tételben több anyagész tartalma is benne lesz -akár egymástól nem csak oldalszámban, de tartalomban is nagyon eltérők.
Ezért nem látom értelmét a kidolgozásnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!