Van itt olyan, aki az ELTE biológia-japán tanár szakára (vagy az "egyik felére") jár?
Itt vannak a kérdéseim:)
Mennyire nehéz? Sokszor szoktak az emberek elbukni a vizsgákon?
Milyen nyelvtudással érdemes odamenni? A többség általában már tud valamilyen szinten japánul?
Mennyire korrektek az oktatók? Gyakori az, hogy szivatnak?
Egyetértesz azzal, hogy a japán tanárszakon ugyanazt tanítják, mint a sima nyelvszakon?
Hány ember van átlagosan egy "japános évfolyamon"?
Mennyire nehéz összegyeztetni a két szakodnak az órarendjét? Előfordul olyan, hogy valaki óraütközések miatt csúszik egy évet?
Van lehetőség év közben megajánlott jegyet szerezni, vagy mindenből vizsgázni kell?
A japán nyelvórákon mekkora hangsúlyt helyeznek a beszédre?
Memnyire számít magolós tárgynak a japán történelem? Nagy hangsúlyt fektetnek az évszámokra?
Van lehetőség valamilyen ösztöndíj keretében kiutazni Japánba és ott tanulni egy darabig?
Te nem félsz attól, hogy nem lesz állásod, mivel az országban kevés iskolában van japánoktatás?
Tudsz esetleg mondani valamit a biológia (esetleg a kémia vagy a matematika) tanárképzésről is?
Előre is nagyon köszönöm!
Két kategória volt amikor én jártam. Kezdő és haladó. A haladók a nyelvi órákból a 3ik félévvel indítanak. A kezdőket nulláról húzzák fel.
Ha nullán vagy nem könnyű. Az első évben felhúznak N4-re ami kb 3 év alatt lenne optimális, téged felhúznak 1 év alatt. Hihetetlen mennyiséget kell tanulnod hogy ne bukj el, vagy legyél nagyon gyenge. De ezek az órák érnek valamit.
Oktatók kapcsán jó fejek, nem tudom még ott tanítanak-e de Watanabe Kaoru, és Shota Goto senseiek nagyon kedvesek. Gotoval később találkozol, nem tud se magyarul és az angolja borzalmas :D Kaoru tökéletesen tud magyarul.
Tanárszakot felejtsd el... hidd el, nem akarod te azt. :D Nevetséges pénz... + japán tanárt nem igazán keresnek nem mainstream nyelv itthon.
Ha jól tudom KRE-n 140 kezd az ELTE-n kb 80. Eltére ezért magasabb a ponthatár. Órarend nehéz de nem megoldhatatlan, ha ütközik is lehet alakítani de ez minden szakra igaz...
Gyakorlaton kapsz jegyet, elméleten vizsgázol, mint minden szakon.
Első évben inkább nyelvtan van, de van egy beszédkurzus is nagyon jók. Igazából ezek az igazán hasznos kurzusok ugyan is hatalmasat lehet fejlődni ha érdekel.
Van lehetőség ösztöndíjra de 1 a 10000hez az esélye hogy kijuss. Nagyon kemény a kritérium, 4+os átlag, X mennyiségű ajánlás és (Itt egy link tavalyi és KRE-s nem ELtés de ilyenekre tudsz számítani: [link] )-> Magyarán eléggé nehéz. Working Holidayel könnyebb.
Japán töri faceroll, vizsgázol belőle meg kell tanulni de semmi. Viszont kötelező kínai törit is tanulnod és második keleti nyelvet felvenned. (Legalább is echte japánosként kötelező volt) Ami amúgy extra szívás, simán páran kiestek itt. Sőt 3ik félévtől van kanji írós óra amin meg az évfolyam 90%-a bukik mert irreálisan nehéz. Nehéz rá tanulni és borzalmasan sok az anyag.
Attól hogy nem lesz állásom nem félek-e? Hát tanárival nyilván lenne állásod, de 140ezer forinttért én nem járnék 5+1 évet egyetemre. 2 magas szintű nyelvtudást ajánlott és akkor a japánnal is tudsz csinálni valamit. Japán N2 + Angol C1-el cégeket tudsz keresni, ez alatt nem. A gond hogy a japán alapszak csak jobb esetben N3ig tanít meg szóval... érted. Ez a legnagyobb gond perpill a szakkal és ezért is ajánlom azt hogy egy nyelvtanfolyam (momiji, masaka) többet ad, még ha fizetős is.
Ne akarj tanár lenni csak hogyha nem 100%ig azt akarod, szívás. Nevetséges itt magyarországon, néhány takarítónő jobban keres mint a tanár.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!