Egyetemen is kiközösítik az embert vagy ott nagyobb eséllyel lesznek barátaim?
Figyelt kérdés
2021. aug. 25. 19:41
1/6 anonim válasza:
Nem jellemző a kiközösítés, de ott is vannak klikkek. És az egyetem nem olyan, mint a középiskola, hogy 8 órán keresztül ugyanazzal a 30 emberrel vagy összezárva, hanem óráról-órára változik az öszetétel (függően attól, hogy ki hogyan állítja össze az órarendet).
2/6 anonim válasza:
Ez azért azt gondolom nagyon szakfüggő is. Mi például kevesebben vagyunk (60valahányan kezdtünk, de közben folyamatosan morzsolódtak le az emberek), sok kisebb fős szemináriumunk van és az első év végén kellett specializálódni, onnantól kezdve kb. minden óránk ugyanazokkal az emberekkel van. Úgyhogy itt nagy keveredés nincs, nem nagyon találkozol új arcokkal és egy ilyen mindenki ismer mindenkit közeg ez (hallgatók, tanárok is). Nálunk kb. az első héten (de sokan korábbról is ismerték egymást) kialakultak a kis klikkek és ez azóta is tart, hogy ki kivel megy órára, ki mellé ül le, kivel vállal projekt feladatot, kinek ad jegyzetet stb., azóta új barátságok nem nagyon alakultak ki. Viszont nálunk nem is túl nyitott és barátkozós a társaság, szóval nincsen közös tanulás, jegyzetmegosztás, óra utáni beszélgetés, szakos programok stb. , hanem inkább mindenki csak úgy elvan egyedül vagy a maga társaságával, óra után megy a saját dolgára stb. Azt nem mondanám, hogy bárki is ki lenne közösítve, de valaki tulajdonképpen nem tartozik egy kis klikkbe sem, azért vannak pletykák stb., tehát nincs ilyen nagy társasági élet meg közösség és szerintem így kimondottan nehéz barátkozni. Viszont biztosan vannak pozitív példák is.
3/6 anonim válasza:
Mi 17-en vagyunk egy szakon (levelező), de még így is van széthúzás. A segítség sem mindig egyből megy. Hála, van 1 jó csoporttársam (már barátnőm) akivel mindenben támogatjuk egymást. Inkább úgy jellemezném a csoportunkat, hogy klikkesedés van. :(
4/6 anonim válasza:
Anno másik szakomon mikor 50-en voltunk egy csoportban, jobb volt az összetartás, mint most a 17 fősben. De ott is megfigyelhető volt a klikkesedés. Mindenki tartozott valamelyik kis csoporthoz. Akkor 2 jó csoporttársam lett, az egyikkel azóta is jóban vagyunk.
5/6 anonim válasza:
Én nagyon szerencsés vagyok ilyen téren. Egy kb 10 fős csoporttal vagyok az egyetemen együtt a kezdetek óta egy szakon. Az eleje nem ment könnyen akkor voltak klikkek. Két részre oszlott a társaság, de viszont a masodik evtől minden megváltozott. Nyitottunk egymas felé és azota segitjuk egymast jegyzetet cserélünk stb. Szóval nalunk az eleje ment nehezebben. A mi képzésünk 6 év szóval még van egy pár evem velük. De en a gimiben nem voltam közkedvelt sokszor magam hibáztattam ezert hogy biztos velem van a baj, de ebbe a tarsasagba szinte gond nelkül illeszkedtem be. Szoval ez tarsaságfüggő.
6/6 anonim válasza:
Én egy pici szakra járok, hát vannak klikkek, vannak olyanok akik itt is ott is vannak és akitől mindenki a falra mászik. De egyáltalán nem olyan, mint gimiben. Azzal is mindenki elbeszélget aki nagyon idegesítő, ha épp olyana van.
Nekem sikerült nagyon jól összebarátkoznom az egyik szaktársamal, aminek nagyon ötülök, mert mindig is nagyon nehezen találtam barátokat.
Egy népeasebb szakon viszont teljesen másképp működik. A párom szinte nem is ismer senkit, majdnem 200 vannak így nem is barátkozott senkivel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!