Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Menni fogok matektanárhoz,...

Menni fogok matektanárhoz, mert rossz vagyok matekból és mivel magántanuló vagyok ezért év végén vizsgáznom kell. De gyakorlatilag alig tudok valamit a matekból, és félek hogy beégek vagy valami lesz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2021. júl. 8. 00:45
 1/6 A kérdező kommentje:
Magán matektanárhoz
2021. júl. 8. 00:46
 2/6 anonim ***** válasza:
98%

Gyakorolj. A kérdésből nem derül ki, hogy hanyadikos vagy, de a középszintű érettségivel bezárólag nem egy agysebészet a matek. Annyi a trükkje, hogy ráálljon az agyad a különböző típusú feladatokra. Van, akinek ez az első példa után sikerül, van, akinek csak sokkal később.

Nekünk anno az egyetemen mondta a mátrixalgebra tanárunk, hogy mátrixokkal számolni a világ legegyszerűbb dolga, csak az első 2-3000 példa megy nehezebben. Ha nem is ennyire szélsőségesen, de alapvetően igaza volt. Minden héten oldj meg egy raklapnyi matekfeladatot minden témában, ami szóba jöhet, és nem hiszem, hogy gond lenne a vizsgán.

Sok sikert!

2021. júl. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted neki állna cikizni a magán matektanár, azt akitől a pénzt kapja?
2021. júl. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%
A magán tanár megtanít arra amit nem tudsz. Azért mész hozzá, mert hiányosságaid vannak. Ha mindent tudnál, nem volna szükség a segítségére.
2021. júl. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#3-as. Tudom, hogy jót akartál a kérdezőnek, de én magam sem hittem el, hogy egy magán tanár lehet ordas nagy paraszt is, amíg meg nem tapasztaltam. Mondjuk az első ilyennél ott hagytam...

Kérdező, ne aggódj! Van sok magántanár, ha az első nem szimpi, mehetsz másikhoz, nem gond. De azért a többség normális szokott lenni.

2021. júl. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na elmentem minden jó volt. A tanárnő teljesen segítőkész és normális volt.
2021. júl. 9. 11:05

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!