Mi a gond az oktatassal vilagszerte es hogyan lehetne javitani ezen?
A legtobb ismerosom peldaul nem is a szakmajaban dolgozik es a legtobb egyetemet vegzo ismerosom meg 25 vagy 30 evesen is megy inkabb tovabb tanulni (peldaul teljesen felesleges nyelveket), miert van ez?
De lattam egy amarikai youtube videot is ahol panaszkodnak hogy az iskola nem keszit fel sok mindenre az eletben.
Az oktatással a gond az, hogy ami működött a 18. században, az már nem annyira, ennek ellenére 300 év alatt nem változtak meg gyökeresen az oktatási eszközök; a legtöbb helyen tűzzel-vassal irtják a digitális felületeknek még az irmagját is, még mindig mindent fejből kell tudni, közben meg egy egyszerű Google-keresés is hatalmas kihívást jelent egyeseknek.
Változtatni csak a most végző tanárok tudnak, ugyanis -jobb esetben- ők már találkoztak egyetemi tanulmányaik során ezeknek a lehetőségeknek a felhasználási lehetőségeivel, és ha ügyesen be tudják integrálni ezeket az oktatásba, akkor elkezdődhet egy olyan fejlődés, amire már régóta várunk. Csak sajnos belőlük sincs túl sok, és pályaelhagyó is akad köztük. Ennek fő oka a bérezés, a megbecsültség hiánya, valamint a jelenkori oktatási rendszer sem partner az új dolgok bevezetésében.
Szerintem az oktatás tipikusan olyan kérdés, amiben nagyon eltérő problémák vannak a világban. Teljesen más Magyarországon, Angliában, Amerikában, Ázsiában vagy épp Afrika szegény részein.
Magyarországon én elsősorban a mentalitásban látom a problémát tanár-gyerek-szülő-állam oldalról. A tanulás egyfajta szükséges rossz, és minden, ami nem szorosan kapcsolódik ahhoz, amivel majd foglalkozni szeretne a gyerek, az csak felesleges, és hülyeség. Semelyik oldalról nem az a mentalitás, hogy a tudás, oktatás kiváltság és lehetőség. (Béna tankönyvek, alacsony bérek, fantáziátlan tanárok, lusta/kekeckedő diákok, mindent jobban tudó szülők) És ez összefonódik egynagy spirálba.
Felesleges nyelv: Ha mar angolul tudsz akkor mindegyik mas. Hacsak nem kozvetlenul olyan kulfoldiekkel dolgozol akik nem beszelik az angolt.
De jo par ismerosom azt sem tudja hogy mit csinaljon az egyetem utan es elmegy tanulgatni (tobbek kozott nyelveket).
A masik a gondom a nyelvtanulassal hogy a kiejtest meg a tanarok sem tanulja meg, legtobb esetben.
Es ha kimegy egy ember kulfoldre egy szot sem ert mert nem hallott normalis kiejtest.
"Ezzel szemben nyugaton azért már a 17-18 éves korosztály céljaiknak megfelelően tanul."
Ja, ezzel csak az a baj, hogy kint meg így szakbarbárokat képeznek, és ha később más is érdekel, (pl: közgazdászként a történelem, mérnökként a bölcsészet, avagy fordítva) ami nem annyira szakba vágó, akkor nem tudsz váltani, meg vagy lőve.
A másik meg hogy kint az alaptudás olyan szinten hiányos a saját ország történelmére is, hogy borzalmas...
De lehet csak én voltam ilyen szerencsétlen hogy csak a funkcionális analfabétákkal találkoztam...
#8
Nyugaton nem jellemző a nacionalizmus így nem erőltetik ott ezt a saját történelem-irodalom dolgot. Ahogy #9 írja, az tanulja akit érdekel. De ha már funkcionális analfabéták meg alaptudás akkor inkább a matekot említsd, mert abban igencsak le vagyunk maradva.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!