Milyen a záróvizsga felsőoktatási szakképzésben?
Van egy dokumentum, tanulmány, a végén van 15 kérdés, azokat ki kell dolgozni gondolom a tanulmány alapján és a szakmai tudásom alapján.
És utána? A záróvizsgán ki kell húzni x darab kérdést és fel kell mondani? Vagy mindet fel kell mondani? Vagy le kell írni?
Ha erről nem adnak tájékoztatást az elég gáz...
De nagyjából ugyan az mint BSc esetén.
Ha a szakodon volt kötelező záródolgozat akkor annak van egy védése. Itt igazából csak prezentálnod kell, hogy végül is mit csináltál, majd feltesznek 2-3 kérdést, amire értelmesen és meggondoltan válaszolsz és kész. A kérdéseknél nem kell vér komoly dolgokra számítani, ha ténylegesen te csináltad akkor simán fogsz rá tudni választ adni. Vagy megindokolni, hogy miért nem tudod a választ.
Aztán vannak vizsga tárgyak, ezekből a szokásos tétel húzás, néhány perc kidolgozás és felelés. Ez az eddigi tanárok előtt fog zajlani, csak jelen lesz egy plusz személy.
Azt, hogy milyen tárgyak és milyen tételek vannak, az iskola weblapján megtalálod. Nálunk az egyik tárgyból 1 tételt kellett elmondani. A másik tárgyból a kihúzott lapon két tétel volt, két tételsorból.
Általánosan úgy képzeld el mint érettségin a szóbelit. Ha eddig lelkiismeretesen készültél akkor nem itt fognak megbuktatni. Itt már nem szokott cél lenni.
Nálunk volt aki semmit nem tudott, vele póttételt huzattak. Gondolom ilyenkor eleve rosszabb jegyet lehet csak adni.
Amikor mindenki végzett akkor tartottak egy eredményhirdetést és megmondták melyik tárgyra mit adtak, illetve a vég bizonyítvány jegyét.
Nálunk volt 2 szigorlat, aminek a jegye beleszámított. Ha nálatok ilyen nincs akkor az itteni vizsgatárgyak jegyének az átlaga.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!