Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elnézést ha hülyeséget kérdek....

Elnézést ha hülyeséget kérdek. Az érettségi nem 12-ik osztály után van?

Figyelt kérdés

Én erdélyi vagyok, itt 12-ik után van, de elnézegettem a matek érettségi feladatlapokat és eléggé egyszerűnek tűntek. Határértékeket, deriválást, integrálást nem tanítanak?


Még egyszer bocsánat a számotokra banális kérdésért, csak szeretnék tájékozódni. Csak normális válaszokat várok.


innen szedtem a feladatlapokat:

[link]


Ha nem ezek lennének akkor küldenétek egy párat?


2010. aug. 22. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

szia!


én egyetemen tanulom a határértéket, deriv-integ.

Egyébként van középsuliba is, csak általába érettséginél emelt szinten kérdik!

Nálunk csak a matek fakosok tanultak ilyeneket, és emelt óraszámba!

Amúgy igen, 12. után van itt is érettségi, van akinek 13. után, de azok 0. évfolyammal kezdtek!

2010. aug. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

és itt egy link:


[link]

2010. aug. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Helló!


Nálunk ilyeneket emelt matek tagozaton tanítottak,középszintem ez nem fér bele a tantervbe.

Valószínűleg jó vagy matekból,itt tervezed a továbbtanulást?Mi érdekelne?

2010. aug. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az erdélyi matematika oktatás amúgy is fényévekkel előrébb van a magyarországihoz képest. Országos matekversenyeken sokszor találkoztam határon túliakkal.
2010. aug. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én emelt matekos vagyok, szeptembertől 12-es végzős. Akkor fogjuk ezeket tanulni, de a tanárunk megnyugtatott... csak mi fogjuk tanulni... A középszintű matekórákba nem fér bele a rendes tananyag sem, nemhogy még ezek is... Nálunk pl heti 6 óránk van emelt matekon, simában csak 3... Aki nem emeltes, az tulajdonképpen csak álmodhat az 5-ös matek érettségiről, mert heti 3 óra az lóf*szt sem ér...


az om honlapján vannak régebbi érettségi feladatok:

[link]

2010. aug. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Határérték, integrálás, deriválás csak emelt óraszámú matematikaoktatás keretén belül van, az átlagos heti 3 óra nem elég rá.

Én alap óraszámon tanultam, ilyeneket nem vettünk, nincs benne a tantervben - az ún. fakultációsok, heti 6 órával tanulták, szándékosan "nyúzta" őket még pluszban a tanáruk.

Középszintű érettségin ilyen típusú feladatok nincsenek, viszont egy emelt szintű érettségin igen.

Jó neked, ha ilyeneket is tudsz - egyetemen, főiskolán első évben ledarálják - ilyesmi a "szórótantárgy" anyaga.

2010. aug. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jajj nem vagyunk mi félévekre tőletek. Az nem feltétlenül hatékonyabb ha sok anyagot a diákokba gyúrnak rövid idő alatt. Nálunk is nagyon sokat elvágtak az érettségin. Amúgy főleg akkor lepődtem meg amikor a sok diákot hallottam, hogy nincs neki matek érzéke meg ilyenek. Szerintem nektek csak a puszta logika kell egy pár képlettel megspékelve.
2010. aug. 22. 22:07
 8/8 anonim ***** válasza:
83%

integrálást még emelten is csak nagyon egyszerűen tanulnak középsuliban. van is nagy cumizás utána az egyetemen...


elvileg 12 után van az érettségi, de előrehozottat is lehet tenni, csak ahhoz vizsgázni is kell. pl te ezt mondod, hogy 11.be akarsz idegennyelvből érettségizni, akkor előszőr levizsgázol a 12.es anyagból a sulidba és utána érettségizhetsz is belőle. vagy ami csak két éves, (pl kémia), abból akár egyből nyomhatod 10. után, ha úgy gondolod.

2010. aug. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!