Mikor írjak fellebbezést?
Rögtön.
Nem Te írod a fellebbezést, hanem a szüleid valamelyike, mert nem vagy nagykorú.
Fellebbezést akkor kell írnod, ha szerinted valami jogtalan történt a felvételi vizsga alatt, nem úgy bírálták el a szóbelidet ahogy kellett volna, stb.
Viszont a méltányossági kérelem arra az esetre van, ha a folyamatban nem történ hiba, csak egyszerűen szeretnél bekerülni.
Egyébként érdemes azonnal megírni mindkettőt.
Egyetlen iskolát írtatok csak be? (Ezt engedték?)
Az, hogy egy helyről elutasítottak, nem azt jelenti, hogy sehova nem vettek fel, mivel csak egyetlen helyre vesznek fel és a többiből automatikusan kapod az elutasítást.
Egyébként, ahogy írták, a méltányossági kérelem jöhet szóba a te esetedben, de azzal is csak akkor érdemes próbálkozni, ha nagyon kevés ponttal maradtál le az utolsó felvettől.
Az iskola által meghozott döntés ellen jogorvoslattal lehet élni jogszabálysértésre vagy az intézmény belső szabályzatának megsértésére hivatkozással, melyet az érintett középfokú iskola fenntartójához kell benyújtani. A jogszabályok alapján a Hivatal az egyes intézmények felvételi eljárásának jogszerűségét, valamint az intézmények működésének törvényességét nem vizsgálhatja. A középfokú jelentkezést elutasító igazgatói határozattal szembeni jogorvoslati eljárásban a középfokú intézmény fenntartója jár el és hoz másodfokú döntést.
"nekem 6 ponttal több lett a központim"
Azért a legtöbb iskola nem csak a központit nézi, hanem a vitt pontokat, szóbeli eredményt is, stb.
Ha sehova nem vettek fel, akkor próbálkozhatsz méltányossági kérelemmel, illetve sok iskola máris elkezdte kirakni a feltöltetlen helyeit, ahová még várnak jelentkezőket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!