Milyen szakra jársz? Mit szeretsz benne és kiknek ajánlanád?
Nemzetközi igazgatási.
Szeretem benne az érdekes dolgokat, meg alapvetően az egyetemet, plusz azt, hogy nem túl nehéz.
Annak ajánlom, aki az államigazgatási szektorban akar elhelyezkedni, másnak nem kifejezetten jó.
Gyorsan az 1. válaszolónak:
Nagyon sokan nem tudják eldönteni, hogy pontosan mi érdekli őket, de azt mindenki tudja, hogy egy diploma nélkül semmit sem érsz szinte manapság az országban és ismertség nélkül kivétel nélkül mindenkit visszadobnak a legtöbb munkahelyen, szóval igen, mondhatni divat lett, hogy az emberek dolgozni akarnak.
A kérdezőnek: Régészetet tanulok. Amit szeretek benne az a változatosság és a történelem kézzel foghatósága. Az, hogy hozzájárulsz a múlt kutatásához, és a jövő generációnak akár majd a te munkád nyomán tanulhatnak új ismereteket. Elsősorban nem karrieristáknak ajánlanám, mert a fizetés sajnos meglehetősen kevés lesz ahhoz képest, hogy mennyi munkát végez egy régész. Azoknak ajánlom, akik elkötelezetten imádják a történelmet, és azt nagy élvezettel fel is tárnák, s nem riadnak vissza attól sem, hogy a régész tudástárának nem elég a történelemre korlátozódnia, de a természettudományok, mint a fizika, földrajz és biológia nagyon keményen jelen vannak. És természetesen a fizikai feladatokat sem lehet elkerülni, kemény ásások a mínuszokban, vagy a 40 fokokban.
Szóval így van, ez nem egyszerű, ahogy azért a legtöbb szak sem, de a történelem szeretete alap, mert a legtöbb örömet amellett, hogy gyönyörű helyeket láthat egy régész, vagy akár erdő közepén lévő várakban aludhat bizony nem a pénz fogja okozni, hanem a lelkesedés.
Közösségszervezés szakra járok és utálom. Semmi értelme az egésznek, semmi olyat nem tanulunk, ami érdekelne és a tantárgyak egy része középiskolai szintű. Némelyik tanerő viszont nem tudja már, hogy mit követeljen: beadandó, ZH, beugró és még vizsga is van a szaros 2 kredites szabadon választható tárgyáért.
Egyetlen jó van ebben az okádékban: az, hogy diplomát ad a végén. Sajnos erre szükségem van, mert diploma nélkül csak többműszakos, gyengén fizetett gyári melót lehet végezni. A nyelvtudásom már megvan, csak egy diploma kell, hogy irodában Excel-táblázatokat színezgethessek emberi munkarendben, normális fizetésért.
Ja, meg az se rossz, hogy nincs matematika, fizika és informatika a mintatantervben, így van rá esély, hogy elvégzem ezt a szakot.
Szeretem a szakomat.
Elsősorban azért mert minden (mintatantervben lévő kötelező) tárgy kivétel nélkül legalább kettőt teljesít a hasznos, fontos és érdekes jelzők közül. Nincs felesleges szórótárgy.
Nem magolós, viszonylag könnyű a szak (persze ugye kinek mi), mégis nagyon keresett, piacképes diplomát ad. (Igaz, a mester elvégzése erősen ajánlott)
Az oktatók kollégaként kezelnek és korrekt módon kérnek számon. Nincs felesleges szivatás.
Kis létszámú a szak, tehát hibrid oktatás esetén mi lehettünk jelenlétiben, mindenki ismer mindenkit, jó a közösség.
(Kis létszámú a szak, de nem magas a ponthatár, 280-300 körül mozog, ez tehát senkinek nem akadály)
Rengeteg a lehetőség vele. (Viszont ezek a lehetőségek nem köztudottak, a legtöbb középiskolás nem tudja mik ezek.)
Jó az órarend, kb heti 10-12 órám van, amelyek átlagosan 90 percesek. Legkésőbb pénteken kezdődik a hétvége.
Én a tárgyi tudás miatt választottam, egyszerűen imádom ezt tanulni.
Annak ajánlom, aki szeret absztrakt módon gondolkodni, kedvenc tárgya a matek és ennek a mélysége érdekli elsősorban.
Matematika szak
SZTE-n járok anglisztikára.
Én nagyon szeretem a szakot, és szerintem a helyi oktatás is jó. Persze, mindenhol vannak kedvesebb és nem annyira kedves tanárok, ezt sajnos nem lehet elkerülni, de engem a három félév alatt nagy igazságtalanság nem ért, és baráti körömből sem hallottam igazán. Azt nagyon szeretem benne, hogy harmadik félévtől elég szabadon állíthatjuk össze az órarendünket, olyan értelemben, hogy mondjuk el kell végezni három irodalommal kapcsolatos tárgyat, de félévente 5-6 meg van hirdetve, és te döntöd el, hogy melyikeket veszed fel. (Nem csak azt, hogy melyik a legszimpatikusabb, hanem hogy hol a legjobb a számonkérés, hiszen ha választani kell, szerintem mindenki írásbeli vizsgát választ, ahol félév közben tesztekkel pluszpontokat is lehet szerezni, mint egy szóbelit.) A tanárokat már említettem, összesen talán egy volt, akit kifejezetten nem szerettem, de a többiek mind semlegesek vagy rendesek voltak. Annak ellenére, hogy sokan büfének tartják, ahogyan sok másik BTK-s szakot, kell tanulni. Sokat kell olvasni, beadandót írni, prezentációt tartani. Valamint mindenképpen csak az jöjjön ide, akinek utána nem baj, ha mesterre kell mennie. Nem kötelező, viszont mindenképpen ajánlott egy anglisztika, amerikanisztika vagy fordító-tolmács mestert megcsinálnia
Azért ezt választottam, mert általánosban és gimiben is angol tagozatra jártam, és így nagyon megszerettem a nyelvet, valamint jól is beszéltem. Sokáig féltem magától a szaktól, mert nem tudtam, pontosan mit is lehet kezdeni vele, de egyszer utána néztem, akkor láttam, hogy lehetek vele fordító, és rájöttem, hogy engem egyébként az mindig is nagyon érdekelt.
9. "Te nem tanultál még lineáris algebrát... konkrétan semmi értelme nincs az egésznek."
Csodálkoznék, ha nem lenne értelme a linalgnak. Az egész machine learning, deep learning, mesterséges intelligencia lényege a statisztika és a lineáris algebra. Nem lenne netflix ajánlórendszer, sem önvezető autó, sem hangfelismerő rendszerek enélkül. Mondjuk általános iskolai matek tanításhoz tényleg nem kell, de az eggyel magasabb szintű matekhoz már igen. 6-os voltam.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!