Mit gondoltok a Debreceni Egyetem Általános Orvosi Karáról? Milyen a hallgatói közösség, kollégiumok, oktatás? Többi lent!
Sziasztok, idén felvételizek a DE-ÁOK-ra. Mivel nem volt igazi nyílt nap, néhány megválaszolatlan kérdés kering bennem, amire sajnos az online nyílt nap sem adott igazán választ, illetve a kollégiumok, egyetemi élet, maga a város is érdekelnének.
1.Mennyire felszerelt/ modern az egyetem? (Gondolok itt arra, hogy a laborok, műszerek milyen állapotban vannak, milyen környezetben tanulnak a hallgatók. SE-n egy hosszú körbevezetést tartottak, láthattunk sok előadótermet, laborokat, stb.) Aki esetleg tudna valamilyen fotót linkelni vagy küldeni, érdekelne! :)
2. Milyen a könyvtár? Megtalálható benne minden ami kell, esetleg hiányos? Tényleg úgy kell elképzelni, mint a filmekben, hogy szépen lehet ott tanulni? :D
3.Előnyben részesítem a nem túl feltűnő, egyszerű de elegáns öltözéket, viszont szeretnék nehány kis tetoválást, alkaron, kulccsonton ugye eléggé látszik, mennyire elnézőek ezzel kapcsolatban?
4.Tudom egyénfüggő, de szorgalmi időszakban elég napi 2-3 óra tanulás? Mennyi az ,,ideális'' időtartam naponta, ami majd megkönnyíti a vizsgaidőszakot? (Tehát elég a napi 2-3, esetleg több/kevesebb?)
5.Jó időbeosztással gondolom jut idő családra/barátokra, sportra. Belefér esetleg ebbe még egyéb hobbi, illetve önkénteskedés? Nektek hogyan sikerül beosztani az időtöket?
6.Vannak ilyen + órák, ahol esetleg segítenek felzárkózni, pótolni ami az online oktatás alatt kimaradt/gyengébben megy?
7.Markusovszky kolik milyenek? A vizesblokk tényleg csak egy mosdót jelent a sarokban? Aki tud linkelni/küldeni képeket, nagyon megköszönném, eléggé tartok a közös zuhanyzóktól.. :D (Milyen a kaja, a közösség, stb.)
8.Gondolkodom egy bicikli beszerzésén is még az egyetem előtt, mennyire megszokott az a hallgatók körében, hogy egyik épülettől a másikig biciklin mennek vagy ilyesmi? :D
9. Aki eljutott eddig és időt szánt arra, hogy némely idióta kérdésem is megválaszolja, illetve szokott segíteni itt az oldalon (talán) jövőbeli hallgatóknak, abban sosem merült fel, hogy esetleg megtudja kinek segített, és majd ráköszönjön valahol? Biztos érdekes lenne.. :D
Köszönöm szépen a válaszokat! :) 18/L
Szia! Végzős vagyok, így azt hiszem tudok válaszolni a kérdéseidre
1, [link]
Ezen a videón látható 1-2 terem, felszeretlség. Alapvetően elmondható, hogy 1-2 épület kivételével igen jók felszereltek a laborok, épületek. Lerobbantabb épületek közé tartozik az Elméleti Tömb (ET), első évben sok óra van itt. Az Élettudományi Központ (videó: 1:08-tól), az In Vitro diagnosztikai tömb (videó: 0:35), a Oktatási Központ és a legtöbb klinikai épület szerintem gyönyörűek, megfelelnek a kor elvárásainak. A fejlődés folyamatos, jelenleg építés alatt van egy új épület, a Learning Center (LC), a műttétan felújítását pedig nem rég fejezték be (videó: 1:26-tól)
Azért átlalánosságban elmondható, hogy nyilván egy elsős kezébe nem rögtön a legmodernebb pipettát fogják adni laborgyakorlatokon :D
2, Könyvtárt körülbelül úgy kell elképzelni, igen. Az Élettudományi Központtal szemben található a Kenézy Könyvtár, ebben van minden orvosis könyv. Nem találtam jobb képet ettől: [link]
3, Látható tetoválást én egyenlőre hanyagolnám. Nem tudni, hogy reagálnak erre a begyepesedett professzorok. Ha szeretnél, én mindenképp olyan helyre tenném, ahol vizsgán a fehér köpeny/ünnepi ruha takarja.
4, Ez félévfüggő. Első félévben, pláne az első hetekben én nem tanultam minden nap, csak a ZH-t megelőző héten. Második évben viszont határozottan kevés a napi 2-3 óra tanulás. Az tipikusan az volt, hogy hazaértem órákról du. 4 körül, ettem és ültem is le tanulni éjjel 1-2-ig. Negyedévtől felfele meg gyakorlatilag már nincsenek számonkérések a szorgalmi időszakban, egy-két tárgyat lehet utolsó héten kiváltani, a többi vizsgaidőszakra marad.
5, Szintén félévfüggő. Másodéven a családra se volt sok idő. Hobbira/önkénteskedésre nem igazán, maximum olyan ami nem vesz el 1-2 óránál többet el. Például sport beleférhet. De ahogy te is írtad, ez attól függ, milyen tempóban tanulsz.
6, Nincs, nem óvoda. Nem fog senkit sem érdekelni, hogy miért nem tudod az anyagot vizsgán, vagy vizsgát megelőzően. Egyébként én úgy vagyok vele, hogy úgyis mindenki maga tanulja az anyagot a könyvek, kidolgozások és internet segítségével.
7, Ezt nem tudom honnan jött :D Egyik Markusovszky kollégium sem néz ki így. A videón 0:27-nél a Markusovszky II. kollégium látható, ebben lakok 6 éve. ( [link] Minden szobában külön vizesblokk van, saját WC, zuhanyzó stb. Konyha az szintenként van. Bármi sérül a szobában, az keményen kifizettetik. Kéthetente van ágyneműcsere, közös étkezés nincs, mindenki úgy oldja meg ahogy szeretné.
A Markusovszky III. nem ennyire szép (bár a felső szintek már kaptak ráncfelvarrást), de ott saját vizesblokkon kívül konyha és erkély is van a szobához. Kicsit rosszabb állapotú, nem kell rá annyira vigyázni, éppen ezért sokan jobban szeretik ezt a kolit. Itt nincs ágyneműcsere, azt magadnak kell hozni. 3 fősek a szobák, de jellemzően csak 2 asztal van egy szobában, így ha szeretnél fixen egy saját asztalt, a Marku II. jobb választás lenne.
8, Sokan járnak biciklivel, hasznos dolog.
9, Szoktam válaszolgatni, különösen orvosis kérdésekre, de valahogy soha nem merült fel bennem erre az igény.. :D
Sok sikert az érettségin!
Az egyetem campusai között az 50E busz szokott járni (ha nincs pandémiás helyzet)
Kerékpárügyi kérdésedre itt a válasz, te döntsd el hogy igénybe veszed, vagy veszel magadnak sajátot:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!