Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BME VIK-en mikor dobnak fietősre?

Z1s2o3l4a5 kérdése:

BME VIK-en mikor dobnak fietősre?

Figyelt kérdés
Ha felvettem 2 félévben 30 30 kreditet, de csak 36-ot teljesittettem 2es 3as 4esekre (9 tárgyból egyenlően elosztva jegyeket) akkor fizetősre dobnak vagy nem? Illetve valaki magyarázza már el hogy melyik átlagot mire használják, és hogyan számolják, illetve a felső példára mi lenne az eredmény. Előre is köszönöm válaszaikat!

#átlag #BME #sulyozott
2021. jan. 25. 22:25
 1/3 A kérdező kommentje:
illetve a sulyozott átlagnál az összes kredittel osztanak, vagy csak a teljesitett kreditekkel?(A válaszokhoz kérhetnék példát is?)
2021. jan. 25. 22:29
 2/3 anonim ***** válasza:

Súlyozott átlag:

Tantárgyanként megszorzod a kapott kreditet a jeggyel (azaz csak a teljesítetteket) ezeket összegzed, majd leosztod a teljesített tantárgyak krediteinek összegével.


Komulatív vagy valami ilyesminek hívják a másik átlagot. Az pedig az előző és a jelenlegi féléves átlaga.

Tehát összeadjàk a 2 átlagot és leosztják 2vel.


Átsorolásnál az előző 2 félévet nézik, tehát az utóbbi átlagot.


VIKen (ahol én is tanulok) most 3.0 átlagot kell elérni.


Ha ez alatt vagy átsorolnak.

2021. jan. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja, amugy ha 9 tárgyal tettél le 36 kreditet és a fenti eloszlás szerint kaptál jegyeket biztosan átraknak fizetősre...


Szimpla átlag 3.0ra jön ki, de ha a súlyozottat nézzük és azt vesszük, hogy a “Mérnök leszek” 2 kredites tantárgy a lehető legegyszerűbb amire eddig azt hittem mindenki 5öst kap és arra csak 4est kaptál.


Akkor már felborul picit ez a dolog és valszeg 3 alatt vagy.


Remélem csak a példa kedvéért fiktív számok.

2021. jan. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!