BME milyen nehéz?

Figyelt kérdés
Milyen nehéz a BME, mondjuk egy átlag 4-es matekos számára? Egyáltalán mennyi stressz fog érni engem, ha majd ott fogok tanulni? Mostanában nagyon rosszakat hallok a BME-ről, állandó stressz, buktatós tárgyak, folytonos idegesség, félév csúszások stb. EZ tényleg a BME igazi arcát takarja, vagy csak a sok "nyafogos, nem akarok tanulni" hallgatók mondják? Ezt szeretném tudni, mielőtt oda jelentkezek, mert nem akarom, hogy az akasztófán végezzem. (Gépészmérnöki karra szeretnék jelentkezni)

2021. jan. 24. 12:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Gépészkaros vagyok, szerintem teljesíthető, csak tényleg nagyon nagy a stressz. Ha a 14. héten kérdezel, azt mondtam volna, hogy lehetetlen végigcsinálni.

Ha emelt matekon 4-es vagy, akkor szerintem menne, ha közepen, akkor viszont lehet, el kéne gondolkodnod máson.

2021. jan. 25. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kemény. Nem feltétlen érdemes mindenkinek a BME gépészkart megcélozni. Jobb egy befejezett vidéki főiskolai tanulmány, mint egy befejezetlen BME.


A középiskolás előélet alapján nem lehet tudni előre ki hogyan fog teljesíteni. Nem mindegy, hogy a 4-es matek, fizika emelt szinten vagy középszinten van. Előny az emelt szint, de középszintről is fel lehet zárkózni. Tehetség, szorgalom kérdése az egész. BME-hez szerintem kell legalább egy 120-as IQ, érzék a matekhoz, fizikához. Én középiskolában kitűnő tanuló voltam, emelt szinten tanultam matematikát, fizikát, de a BME gépészkaron nagyon nehezen ment a matek a 2., 3. félévben és voltak gyakran tantárgyak a képzésben, amik nem sikerültek elsőre, nehezen mentek, végül csúsztam 1 évet a végzéssel és alapképzés elvégzése után már úgy éreztem elegem van a BME-ből, tanulmányi stresszből, időráfordításból. Nem jelentkeztem MSC-re, de igazából nem is hiányzik, eddig még nem volt belőle hátrányom, hogy csak alapdiplomám van.

Aztán voltak olyanok is bőven, akik papíron kevésbé felkészülten kerültek be az egyetemre, csak középszinten érettségiztek, de tehetségesebbek, szorgalmasabbak voltak, lehagytak, matematika és egyéb tantárgyak is jobban mentek nekik, idővel az MSC-t is elvégezték. A csúszás egyébként gyakori a BME gépészkaron, csak egy kisebbség az, aki bekerül és 7 szemeszter után már mérnök. Gépészeknél van egy mondás, ami szerint a matematika tanszéken eldöntik, hogy mérnök lehetsz-e, a mechanika tanszéken pedig, hogy mikor (BME-n négy félév és nehéz, kemény a mechanika oktatás és a végén szigorlatozni is kell belőle).

Az sem ritka, hogy valaki nem tudja elvégezni a BME-t, átmegy másik intézménybe, ott tárgyakkreditációval folytatja és így szerez diplomát kerülőúton. Óbudai Egyetemen, Szent István egyetemen nem olyan kemény a matematika, mechanika és úgy általában a természettudományos alapozás (hőtan, áramlástan, szabályozástechnika...), mint a Műszaki Egyetemen, könnyebben elvégezhetők.

2021. febr. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!