Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Informatika egyetem előtt...

Informatika egyetem előtt állok, tippek, belelátás és hasznos tanácsok az egyetemi életbe?

Figyelt kérdés

Üdvözletem!

12.-es romániai tanuló vagyok. A budapesti ELTE szakját néztem ki magamnak, 1 hónap múlva van a jelentkezési határidő. Átolvastam a témában néhány kérdést az oldalon, nagyon hasznosnak tűntek, és szeretnék kicsit több belelátást az egész egyetemi életbe, mit hogyan is kéne csináljak az elkövetkezendő hónapokban, években. A gyakorlatban majdnem vakon vagyok sajnos.


Érdekel az informatika, szoftverfejlesztésben szeretnék majd elhelyezkedni, viszont ez még nagyon távol van. C++ megy körülbelül a txt-be kiiratásokig. Hallottam, hogy ott majd elölről kezdenénk mindent, de valószínű, azelőtt még úgy is nekiülök.


Ami legjobban foglalkoztat az a gyakornokság témája, mivel olvastam, hogy nagyon fontos lenne egyetem mellett gyakornokoskodni, és érdekel. Hogyan kéne ennek úgy en bloc nekiálljak? Mikortól kezdjem ezt el? Egy gyakornok felé mekkorák az elvárások, mennyi az amit nekem kell beleadnom addig a pontig amettől már tőlük tanulhatok? Azt hallottam, hogy a például a php-t tudni lenne fontos, mennyire lenne az életszerű, hogy szeptemberig annyira beletanulok, hogy rögtön kezdhetném is a gyakornokosdit? Vagy van esetleg valami más nyelv ami ajánlottabb így első kézből (a C mellett)? Ha pedig ez megvan, mikor majd ilyen állás után keresgélek, miket láttok ti főbb szempontoknak? Illetve több válaszolót láttam, hogy heti 2x8 órát vállaltak, ezt reálisnak is látom. Van itt esetleg olyan aki többet dolgozott, és bírta mellette az egyetemet/önképzést?


Személy szerint kicsit magamba zárkózó típus vagyok. Próbálok magamhoz képest majd minél nyitottabb lenni ott, mivel biztos könnyebb lenne, ha mihamarabb megbarátkoznék. Hozzám hasonlóaknak mennyire volt nehéz legyűrnie ezt?


Tudom, hogy ezeket a kérdéseket már milliószor feltették, ezért nagyon nagyra értékelek majd minden tippet. :)



2021. jan. 15. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen más területen tanulok, ezért csak a kérdésed második felére tudok válaszolni. Én is nagyon zárkózott vagyok, féltem is az egyetemtől. Egy 140+ kilométerre lévő városba költöztem, úgy, hogy kb. két embert ismertem, de ők is máshol tanulnak. A mai napig (lassan befejezem a harmadik félévem) nincsen olyan nagyon sok barátom (ez mondjuk a távoktatásnak is köszönhető, hiszen a második meg a harmadik félévem fele is online volt), de azért nem vagyok teljesen magányos sem. Nálunk sok óra van kis csoportokban, ami 10-15 főt jelent, és úgy azért könnyebb barátkozni. Sokszor beszélgettünk órák előtt, volt olyan csoport, akikkel közös Messenger csoportunk is van. Lehet, hogy pont akkor nem lesztek olyan igazán jó barátok, de jó lesz később, ha egy másik órán együtt lesztek, ismerni valakit. Úgy értem, hogy például nekem első félévben volt egy órám, ahol ránézésből ismertem egy lányt. Nem beszéltünk, de tudtam, hogy kicsoda. Úgy alakult, hogy harmadik félévben két óránk is volt együtt, ahol csak őt ismertem, és jó volt, hogy van valaki, akivel beszélgethetek, akitől elkérhetem az anyagot, ha hiányzom. De olyan is volt, hogy más jött oda hozzám csak úgy beszélgetni, mert ő sem ismert mást arról az óráról. Szóval szerintem, ha te nem is mész oda dumálni random emberekhez, de elbeszélgetsz másokkal, akik oda mennek hozzád, úgy is lehet barátkozni.
2021. jan. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ!

Megnyugtató volt ezt olvasni.:)

Egyébként szabad tudni mit tanulsz?

2021. jan. 18. 23:01
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. Persze, Szegeden tanulok anglisztikát. :)
2021. jan. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Uh, kicsit tényleg távol áll, de nem kételkedem hogy a tanácsaid segíteni fognak, szóval köszi mégegyszer:)

És kitartást az online menetre!

2021. jan. 20. 00:11
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm, neked is sok sikert mindenhez! :)
2021. jan. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Szia!

Ez az én véleményem nem kell egyet érteni vele:

A c++ nehéz nyelv az jó volt kezdésnek, de szerintem a php-t hanyagold (régi, elég kaotikus, nem nagyon használják már, max régi oldalak). Én JavaScript-et tanulnám nagyon magas szinten azzal bármit tudsz kezdeni (weboldal, asztali alkamazás, mobilos app) ezek mellé HTML és CSS és már mehetsz is weboldalakat készíteni (frontend developerként). Ha olyan vagy mint én és utálsz designeolni, UI-t készíteni akkor JS-el+Node.js-el mehetsz backend developernek ahol a háttérbe fogsz dolgozni (azokon amit a mezei felhasználó nem lát, de nagyon fontosak). Ha mind a kettő érdekel válassz egyet ami érdekel mert a full-stack developer munkát nem ajánlom senkinek mert konkréten két munkát végzel egy fizetésért. Ha nagyon biztos JS tudásod van akkor tanulj valamilyen frameworkot (én VueJs vagy React-ot ajánlom) és már van is egy jol fizető állásod.

2021. jan. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#5 Köszi szépen:)


#6 Értem, ezt meg kell majd lesnem. Még nem látok bele, lenne kedvem UI-ozni, csak lehet nem lenne hozzá érzékem, szóval backendnek jobb lennék, dehát majd eldől.

2021. jan. 25. 15:23
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja és köszi szépen a választ!
2021. jan. 25. 15:23

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!