Mennyire jelent hátrányt a DE-GTK-n szerzett diploma egy pesti gazdasági diplomához képest?
Ha minden jól megy, 460 körüli pontot tudok összeszedni duplzásással, tehát a ponthatárokat elnézve a Corvinus egyetemen a gazdálkodás és menedzsmentre is bejuthatnék, de egész idáig a Debreceni Egyetem GTK karán ugyanerre a gazdálkodás és menedzsment szakra terveztem menni. Van, aki azt mondja, számít hol végzel, van aki azt mondja, a tudások, a szakértelmed számít.
Az én nézőpontom (nem biztos hogy így van, én így látom logikusan): Sokan azt mondják, a cégeknél a tapasztalat, a gyakorlat a munkakörben az, ami igazán számít. Mivel ugye első munkahelynél ez valószínűleg kevés van, amit az egyetemen szereztél/nincs, így nem tényező, tehát itt csak azt tudják nézni, hogy hol végeztél, illetve mit tudsz, mit nyújtasz az állásinterjún mondjuk. Na most ha elvégzek egy DE-GTK gazdálkodás és menedzsmentet, és egy debreceni cégnél elmegyek dolgozni x évre, akár MSC mellett, vagy csak simán, oda valószínűleg megfelel a debreceni diploma, és ha értek hozzá, van érzékem ehhez a munkakörhöz, akkor ott úgy is alkalmazni fognak, szerzek x év munkatapasztalatot, majd utána ha szeretnék felmenni Pestre/dunántúlra, esetleg külföldre dolgozni mégnagyobb cégekhez, ott a munkatapasztalapomat tudom majd felmutatni, nyilván emellett meg kell őket nyerni állásinterjún, bizonyítani, stb, de nem az lesz a lényegi tényező ekkor már, hogy hol diplomáztam. És akkor ugyanott tartok mintha a Corvinuson nehezítettem meg volna a saját életem, abból kifolyólag, hogy Debrecen mellett van lakásunk, tehát nem kéne albérletet fizetni, vagy kolira pályázni, elég tágas és kényelmes, illetve az autós közlekedés is jobb mint BP-n, valószínűleg autóval járnék hisz 15km táv van Debrecen és a lakás között. Közelebb van a mostani haza is, tehát gyakrabban, gondtalanabbul tudnék hazajárni is.
Februárig el kell ezt döntenem, hisz be kell adni a jelentkezést, és addig nem akarok beírni semmit első helyre, míg erről meg nem győződöm.
Nyomatékosan szeretném kérni, hogy légyszíves olyan emberek válaszoljanak, akik elvégezték az egyetemet, és ezzel személyes tapasztalatuk van (pl.DE-en végzett, és gondtalanul elhelyezkedett, Corvinuson végzett és valami más tényező miatt nem vették fel, DE-en végzett de a diplomája miatt nem vették fel bizonyos állásra, ilyesmik).
Előre is nagyon köszönöm a segítséget, értelmes válaszokat, álláspontokat. Nagyon fontos lenne eldöntenem.
Szia! Annyi szerintem mindenképpen pest/corvinus mellett szól, hogy sokszor nagyobb nevű, ismertebb cégeknél tudsz elhelyezkedni, amik jobban néznek ki az önéletrajzodban. Ez Budapesten és külföldön is jobban jöhet, mert már az nagy szó, hogy azokhoz a cégekhez bekerültél.
A Corvinusosoknak eléggé nagy a kapcsolati hálója, amennyire én észrevettem sokszor két ugyanolyan képességű jelölt közül a corvinusost helyezik előtérbe ha a vállalatnál több corvinusos van (ez nyilván inkább a szakmai gyakorlatot keresőknél, frissdiplomásoknál van így).
A corvinuson nagyon sok diákszervezet van (konkrét gazdasági fókuszú és más területű, illetve nemzetközi is) amik kis vállalatokként működnek így értékes szakmai tapasztalatot szerezhetsz, kapcsolati hálót építhetsz ki (nem feltétlenül csak Corvinusos körökben). Nem tudom hogy ilyen szempontból mennyire van élet a DE-n.
Amit szerintem most nézz át az az egyetemeken a specializációk, illetve a tantervek. A Corvinuson most eléggé sok új specializáció lett (amiket kicsit sajnálok hogy én nem választhattam). És nézz körbe hogy vannak e feltötlve kötelező és szabadon választható tárgyakról listák, hogy meg tudd állapítani hogy tantervben melyik egyetem tetszene neked jobban.
Köszönöm a válaszod!
Gondolom van igazság abban amit mondtál, hisz tényleg az ország egyik legnevesebb, és kizárólag gazdaságra fókuszáló egyetemről beszélünk, valószínűleg több céggel van kapcsolat.
Viszont a specializálódásról nézelődtem, eddig a DE egyetemen, ott kedvemre valóak voltak. Annyi, hogy mivel elég jó a nyelvérzékem (tanárok mondják, ismerősök), illetve felsőfokú nyelvvizsgám volt angolból már 10-be, elég jól kommunikálok angolul, illetve tervezek más nyelvet/nyelveket is megtanulni majd, ezért mindenképpen valami internacionális dolog után kutakodtam. A gazdálkodás és menedzsmenten volt a Shared Services Expert, ami angol nyelvű, illetve ha a nemzetközi gazdálkodási alapszakon mennék, ott az EU integráció, illetve a Világgazdaságtan az, amik megfogtak.
A Corvinuson nem nézelődtem e téren, őszintén a Corvinust csak példának hoztam fel a kérdésben, hisz neves egyetem, és szigorúan gazdaságtannal foglalkozik.
Annyit szeretnék még megkérdezni, akár tőled, vagy a többi válaszolótól, hogy a gazdálkodás és menedzsment és a nemzetközi gazdálkodás szakok között mik a lényegi különbségek? Azt tudom, hogy Corvinuson pl. már alapszakon lehet kezdeni a nemzetközit angol nyelven (felvi.hu-n a gazdálkodás és menedzsmentet is csak angol nyelvű képzésként találtam meg ott, érdekes), erre nem tudom hogy van e a DE-n lehetőség, csak majd specializáció után.
Nem feltétlenül vágnék bele angol nyelven tanulni elejétől az egészet, de ha adott a lehetőség átgondolnám, hisz később nagy előnyökkel járhat.
Szerintem holnap tedd magad szabaddá!
Ez egy hasznos program, és vélhetően minden kérdésedre választ is kapsz, ha a programot és az előadókat megnézed! Sok sikert!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!