Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Harvard vagy a Columbia a...

A Harvard vagy a Columbia a jobb választás?

Figyelt kérdés

A két egyetem közt vacillálok, nemtok dönteni. Valami gazdasági szakban gondolkodok. Az baj egyébként, ha kicsit töröm az angolt? Vagy nincs ott valami olyan, hogy külföldi hallgatók anyanyelven tanulhatnak, vagy mit tudom én? Mint itthon a külföldi orvoshallgatókat külön szedik és angolul oktatják asszem.

Mikor kell amúgy jelentkezni, és mi a pontos menete? A Harvard honlapját néztem, de erre vonatkozóan részletes tájékoztatást nem találtam, csak, hogy nagyjából miket néznek. Meg tán nem kell fizetni tandíjat, ha nem vagyok miliárdos, vmi ilyesmit olvastam, legalább is a Google vhogy így fordította.



2021. jan. 10. 22:07
 1/8 anonim válasza:
89%
Erős angol kellene, de szerintem magyarban is hanyagold a “nemtok”, és hasonló szavakat.
2021. jan. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Végül is a magyar mindegy is, ha oda úgy is angol kell, de igyekszek. :'D


Angolt meg megpróbálom tovább fejleszteni, hogy följavuljak.

2021. jan. 10. 22:21
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Ha van ösztöndíjat akkor nem kell milliókat fizetni. De akkor nagyon jónak kell lenned, ki kell emelkedned a több ezer jelentkező közül, hogy kapj ösztöndíjat. Valami emberfeletti képességgel kell rendelkezned kb. amivel bizonyítod, hogy miért hagyja az egyetem, hogy ingyen vagy nagyon minimális összeggel tanulhass ott, ahol másoknak milliókat kell fizetni.


Amúgy Amerikában angol az anyenyelv. És az angol egyben világnyelv is, tehát érthető, ha a magyarországi külföldi diákoknak angolul folyik az oktatás, hisz azt mindenki megérti-az angol, a német, a francia, az olasz...stb. legalábbis elvárás, hogy megértsék. Épp ezért nem hiszem, hogy lenne lehetőséged, mondjuk magyarul tanulni Amerikában vagy bármi más nyelven, mert ha már ott akarsz tanulni akkor pláne elvárás az angoltudás. Hisz te írtad, hogy itt bármilyen nemzetiségű is az illető, angol oktatást kapnak a külföldiek, akkor egy angol anyanyelvű országban ez miért lenne máshogy? Ott annyiból könnyebb, hogy mindenki angolul tanul.


Nem lesz könnyű dolgod, de nem lehetetlen. Ha ez az álmod akkor hajrá! :)

2021. jan. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Look, if "vmi ilyesmit olvastam, legalább is a Google vhogy így fordította" is a part of your question, maybe you should re-evaluate your future plans regarding higher studies in the mentioned universities.

I hope you do know, all the lectures which you would attend are going to be entirely in English, therefore there will absolutely be no time for you to use any form of translation in the meantime. A strong skill in the English language is paramount. At least a band 7.5 overall in IELTS. However since you are planning to pick a programme which is finance based, you should probably aim for band 8.

Neither is better than the other. Both of these universities are in the ivy league, which means they are on the same level.

By the way, you can find all the information you need on their websites.


Good luck! However, without doubt, I can assure you, you will not get accepted. Try to prove me wrong.

2021. jan. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ohh thank you for the answers. I think, I speak English quite well, but I must learn a lot, because my English knowledge is not very good. The translate on my smart phone is a very practical applicarion, because it's fast and easily to use, but I know, that I can't use it everywhere.


Őszintén, amit az imént leírtam, nyelvtanilag helyes volt és érthető? Voltak benne hibák? Ezt saját magamtól írtam most hirtelen. Kb ilyen szinrű az angol tudásom, ha megerőltetem magam még többet is ki tudok hozni belőle.


Amúgy az írott azöveget sokkal jobban értem, mint a beszédet, beszédbe előfordul, hogy nem mindent hallok ki teljesen, de ezen is javíthatok, rengeteg angol anyagot kell nézni, hallgatni. Egyébként ez a terv még odébb van, meg nem is ez az egyetlen, de napirenden tartom azért.

2021. jan. 11. 06:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Így vagyunk mindannyian, az írott szöveget jobban lehet érteni, hiszen akcentustól mentes és nem csak ott és most értelmezhető.

Nagyon rá kell feküdnöd a nyelvre. Az írás-olvasás egy dolog, arra van idő, na de a hallott szöveg értése és a beszéd a legfontosabb. Tényleg minden előadás anyanyelvi angollal megy, és a prezentációkat, beadandókat is angolul kell beadni/megtartani.

Ebben sajnos igazságtalan az élet, a külföldinek meg kell tanulni egy másik nyelvet magas szinten ha érvényesülni is akar.


Milyen képességied vannak amik miatt úgy gondolod felvennének? Milyen jegyeket, versenyeredményeket tudsz felmutatni? Hobbid van? Úgy kell gondolkodni, hogy több ezer, akár több tízezer jelentkezővel versenyzel a világ minden pontjáról. Az angol nyelv magas szintű ismerete a legkevesebb.


Amit írtál bár érthető, de egy tudományos cikkben, prezentációban, beadandóban nagyon kevés. Nem csak a szakmai tartalom, hanem a nyelvezet is számít. A top egyetemeknek az egyik legfontosabb, hogy top cikkeket, kutatásokat csináljanak. Ezekhez bár nem annyira triviális, de szükséges a választékos, pontos megfogalmazás is, hiszen olvasásra szánják.


Reális célokért küzdj. A legjobb egyetemekre nem lehet csak úgy bekerülni.

2021. jan. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nekem csak az a fura, hogy ugye 20 millió forintokba is kerül egy félév ezeken a helyeken, plusz versenyeredmények, kitűnő tanulmányok és színötös érettségi vizsgák kellenek. Az ember azt gondolná, hogy a világon nincs kb. 1000 olyan ember se aki egyszerre képes 20-30 milliót kifizetni évente, és színötös tanuló is, meg mindenből penge. Ehhez képest tényleg 10 ezrek jelentkeznek folyamatosan. Pedig azt gondolná az ember, hogyha valaki kőgazdag, akkor az egy elkényeztetett lusta gyerek, ha meg szegény, akkor hiába kitűnő és versenyekre jár, nem sokra megy vele. Amúgy voltam országos versenyeken, főleg humán tárgyakból, egyszer 2. lettem egy történelem versenyen, nem tudom ez mennyire számít. A reál tárgyak is mennek, matekból a gazdasági szakhoz fontosabb anyagok jól mennek. Nyelvvizsgám megvan angolból, középfok, de ugye ebből még nem lehet ott megélni, gondolom eleve speckós nyelvvizsga kell oda, ahogy olvastam, az se olcsó.


Akkor a normál terv marad, MO-n alapképzés, a mestert meg meglátom, vagy valahol itt Europán belül mondjuk egy angliai vagy egy skandináv egyetemen, vagy ha úgy van Amerikába valahol, ha lesz rá mód.

2021. jan. 11. 11:59
 8/8 anonim ***** válasza:

Nehogy azt hidd hogy csak olyanok jelentkeznek akik képesek lennének kifizetni. Nagyon sok ember csak beadja, hátha történik valami. Állítom a jelentkezések eleve 70%-a komolytalan.

Szerintem úgy érdemes megoldani a tanulást, hogy a lehető legkevesebb pénzért a legtöbbet hozd ki belőle. Ugyanis igen kevés embernek adatik meg az, hogy a szülei össze tudtak spórolni egy kis lakásra. Ilyen esetben bármilyen jó szakot is végzett valaki, egy combosabb diákhitel + albérlet bérleti díja + alapvető megélhetési kiadások kombója erősen limitálja az illetőt. Arról nem is beszélve ha valaki lakást szeretne vásárolni. Elő kell teremteni az önerőt is, aztán a hitelt fizetni. Kocsiról nem is beszéltünk, gyerekneveléssel is számolni kell majd valamikor, nyaralás, szabadidős költségek, nem várt kiadások. Ha a bevétel fele-háromnegyede elmegy a diákhitel+bérleti díjra, az nagyon nem jó.


Itthon potom összegért tanulhatsz, illetve az állami ösztöndíjjal kvázi ingyen. Sajnos messze nem olyan jó a képzés mint egy top amerikai egyetemen, de még mindig többet kapsz mint egy külföldi noname egyetemen. Arról nem is beszélve, hogy az anyanyelveden megtanulni valamit minden szempontból egyszerűbb. Itthon is kiváló szakember lehet valakiből, aztán ha alapképzés alatt a csillagokat is lehozod az égről, csinálsz TDK-t, fain szakdogát írsz, esetleg publikálsz, konferenciákra jársz, akkor adott a külföldi mesterképzés ösztöndíjjal együtt.


Én is amerikába szeretnék kijutni, de reálisnak kell lenni. Ha nincs miből, akkor máshogy kell megoldani. Nekem annyiból már jobb a dolog, hogy van egy BSc. mérnöki diplomám. Az EU-n belül bárhol dolgozhatok, vízum sem kell, és 0 forintból kihoztam az alapképzést. Na természetesen le kell dolgoznom itthon, vagy később vissza kell fizetnem ha külföldön dolgoznék (ilyen esetben külföldi fizetésből röhögve vissza lehet fizetni az itthoni tandíjakat) de a legfontosabb, hogy nem adósodtam el milliókra a huszas éveim elején.


Amerika egyik nagy problémája, hogy a fiatalok óriási diákhiteleket kell felvegyenek, és akár negyven éves korukig azt fizetik. A Harvard ligás egyetemeken pedig valóban van tandíjmentesség a rossz anyagi helyzetű hallgatóknak, de külföldiként olyan eredményeket kell felmutatni nekik, amikkel valóban nem sokan rendelkeznek a világon. Ha ez megvan, akkor hajrá. Viszont akkor még mindig ott a probléma, hogy utána munkavállalási engedély, letelepedés, lakhatás, megélhetés anyagi háttér nélkül igen csak nehézkes. Nem lehetetlen, de majdnem az. Aztán azért csak ott van az a probléma is, hogy egy fél bolygóval odébb vagy minden családi segítségtől. Bármi történik akár veled akár rokonaiddal, nem tudsz másnap otthon lenni. Persze ez nagyon szőrszálhasogató, de ezzel is számolni kell.


Szerintem az itthoni alapképzés + külföldi mester és/vagy PhD a nyerő. Addig tudod fejleszteni az angolod, szerezhetsz munkatapasztalatot cégeknél egyetem mellett, kapcsolatokat építhetsz. Attól persze beadhatod a jelentkezést a legnagyobb ivy league egyetemekre is, csak legyen B, C meg D terved is.

2021. jan. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!