Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Passzív félév vagy sem?...

Passzív félév vagy sem? Szégyen csúszni?

Figyelt kérdés

Ez az utolsó évem az egyetemen, tehát már csak ez az őszi és a következő tavaszi félév lenne hátra. Úgy érzem, hogy a jelenlegi félév alapból az eddigi legnehezebb félév az eddigiek közül. Viszont erre még rátett a vírus és a digitális oktatás is. Én nagyon rosszul viselem ezt az időszakot, mert tulajdonképpen 0-24 be vagyok zárva a szobámba. Digitális oktatás címén egész nap a képernyőt kell bámulnom, a kollégiumból is haza lettünk küldve és otthon nem tudok rendesen tanulni, mindenkivel csak online tudom tartani a kapcsolatot és a szüleimmel sem olyan a kapcsolatom, hogy a velük töltött idő ezt ellensúlyozza. Úgyhogy személyesen szinte nem is tudok beszélni senkivel, nem tudok elmenni sehová (max. egy-egy alkalommal boltba vagy orvoshoz és akkor az a felüdülés), közben pedig volt fertőzött is a családban és ez mind nagyon frusztrál. Úgy érzem, hogy depressziós is lettem, vagy valami hasonló. Rengeteget alszom, rengeteget sírok, mindenen stresszelek, igazából semmihez nincsen kedvem, totál "üresnek" érzem magam, nem nagyon érzek semmit és gondolkodni sem tudok rendesen. Hiába ülök neki a beadandónak, hogy most ezt akkor megírom, egyszerűen semmi nem jut az eszembe. Ugyanúgy, ha elolvasok egy könyvet, akkor meg sem tudnám mondani, hogy miről szólt, nemhogy mi róla a véleményem vagy milyen érzelmeket váltott ki belőlem. Úgyhogy minden egyes tárgyamra kínszenvedés készülni, mert egyszerűen nem megy. Most kezdődik majd a vizsgaidőszak, de még az összes tárgyamra van valamilyen feladat (pl. beadandókat kell írnom vagy vizsgáznom kell) és valamivel már el is vagyok maradva. Úgy érzem, hogy nem vagyok képes mindezt teljesíteni a jelen állapotomban.

Viszont tudom magamról, hogy én sosem voltam ilyen. Mindig mindenhez pozitívan álltam hozzá, szorgalmas voltam, igyekeztem, betartottam a határidőket stb. és jó jegyeim is voltak. Az egyetemen sem volt soha négyesnél rosszabb jegyem, mindig bőven 4,5 felett volt az átlagom is. Sosem gondoltam volna, hogy nekem valaha ilyen problémám lesz és ráadásul egy büfészaknak titulált képzésen tanulok, ezért még inkább szégyennek érzem. Az van bennem, hogy csak minél gyorsabban legyen ennek és vége és fejezzem be az egyetemet, de közben nem vagyok képes koncentrálni és teljesíteni a követelményeket.


2020. dec. 13. 15:28
 1/8 A kérdező kommentje:
Úgyhogy azon gondolkozom, hogy utólag passziváltassam ezt a félévet. Ez pedig mindenképpen azzal járna, hogy csúsznék, mert tavasszal nem tudnám pótolni ezeket a tárgyakat (csak őszi félévben hirdetik meg).
2020. dec. 13. 15:33
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Utólag nem tudsz passziváltatni. Azt bejelentkezési időszakban kellett volna megtenned.


Én azt mondom, folytasd. Azt írod, nem olyan jó otthon a családoddal? Akkor most gondolj bele, még legalább másfél évig otthon akarsz lakni velük? Mindig vannak mély pontok. Nekem kb minden félévben. Mégis csinálom és nem adom fel.


Egyik barátnőm ilyen. Csak azért is passziváltatott, mert hogy ő fáradt, meg ki van égve, meg elege van, pedig térden csúszva könyörögtem, hogy ne tegye, segítek neki. Kidobott idő az ablakon. Tudod, mit csinált egy szemeszterig és nyári szünetig otthon? Hát a nagy büdös semmit. Otthon ült, könyvet írt, alig láttuk. Most meg szomorkodik, mert még mindig az egyetemen kell üllnie és nem végez időben.

2020. dec. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Utólag is lehet passziváltatni indokolt esetben (pl. betegség, baleset, szülés vagy egyéb váratlan esemény miatt). Legalábbis nálunk biztosan, mert ez le van írva a TVSZ-ben.

A családdal amúgy nem lenne bajom, csak így hosszú távon nem tudunk összezárva élni és a tanulásban is hátráltat ez a helyzet. Eddig kollégista voltam, hétvégente és a szünetekben jártam haza, és úgy teljesen jól elvoltunk. Nem költöztem volna el otthonról a végzést követően sem.

2020. dec. 13. 19:16
 4/8 anonim ***** válasza:

Oké, és rád érvényesek ezek a kivételes élethelyzetek, mint baleset, szülés, betegség?


Nem tartom indokolt esetnek, hogy éppen nem megy a tanulás és azért akarsz útolag passziváltatni.


Még egyszer leírom, útolag nem fogsz tudni passziváltatni. Ez a hajó mát elment.


A tavaszi passzív félévben gondolkodhatsz. Az meg abszolút a te döntésed, meddig akarod húzni az egyetemrejárást. Ha úgy érzed, kell egy kis szünet, akkor szüneteltess. Senki nem fog emiatt lenézni.


Annyi lesz a különbség, hogy ugyanúgy össze leszel zárva a családoddal és mellette még az egyetemmel se haladsz. Mivel nagy eséllyel tavasszal is távoktatással kezdünk éski tudja, meddig lesz ez.

2020. dec. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A mentális betegség pl. depresszió is betegségnek minősül. Én is ismerek olyat a saját szakomról, aki depresszió miatt ment passzív félévre a félév közepén.
2020. dec. 13. 19:58
 6/8 A kérdező kommentje:
Teljesen biztos vagyok benne, hogy nem tudom befejezni ezt a félévet, és a passzív félév jobb megoldásnak tűnik mintha mindenből megbuknék és fizetném a költségeit, újbóli tárgyfelvétel stb. Reménykedem benne, hogy a következő (vagyis a tavaszi félév) már rendesen tudjon lezajlani. Ha nem, akkor azt sem kezdeném el.
2020. dec. 13. 20:01
 7/8 anonim ***** válasza:

És neked mentális betegséged van?


Orvos állította fel a diagnózist? Tudod igazolni a To felé?


Kezdelek sajnálni. Én a helyedben elfogadnám a reális helyzetet és menteném, ami menthető. Vizsgázz le, amiből tudsz, a maradék meg majd következő félévekben meglesz.

2020. dec. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Voltam az egyetemi pszichológusnál (de a jelenlegi helyzetben csak egy rövid online beszélgetést lehetett megoldani) és ő azt mondta, hogy szerinte mindenképpen menjek el egy pszichiáterhez és keressek egy pszichológust is, akihez rendszeresen tudnék járni terápiára. Szerinte ez súlyos depresszió. Úgyhogy papírom egyelőre még nincsen, de valószínűleg lenne.

Nem tudok menteni egyébként semmit sem. Egyetlen egy vizsgám lesz, de még abból a tárgyból is kellene beadandót is írnom a teljesítéshez. Ha csak vizsgáim lennének, amikre tanulnom kellene, akkor azt én is könnyebben venném. Viszont egy tárgy kivételével csak szemináriumom volt, amikre mind kellene még valamilyen beadandót vagy beadandókat készítenem (mondjuk ezt sem értem, hogy miért, mert az egész szorgalmi időszakban is beadandókat kellett írni ész nélkül és a vizsgaidőszak pont nem erre van). Ráadásul az összes beadandó a héten határidős, szóval még alapesetben is picit rázós lenne. Úgyhogy mindenképpen csúszok, még akár egy tárgy miatt is csúsznék.

2020. dec. 13. 20:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!