Miért akarják a szüleim hogy tanuljak és miért akarnak minden áron egyetemre küldeni?
Én nem tanulok olyan jól, mint elvárnák, magántanárhoz akarnak járatni, meg nyelvvizsgáztatni stb..
Én feleslegesnek érzem ezt az egészet.. Pont azt látom, hogy manapság egy szakmával sokkal jobban lehetne keresni, mint diplomásként...
Diplomásként és még mindig tanuló egyetemistaként mondom, hogy a világon semmi értelme nincsen egyetemre menni, ha az ember saját maga nem akar. Vagy úgy alapvetően ez szerintem mindenféle képzésre igaz. Én magam választottam a szakomat, a szüleim egyáltalán nem folytak bele és abszolút rám volt bízva, hogy szeretnék-e tanulni, mit szeretnék tanulni stb., stb. és elvégeztem, szerettem és szeretem, szeretem a munkám is stb., mert erre vágytam. Viszont, ha csak a szüleim nyomására mentem volna egyetemre vagy esetleg egy olyan képzésre, ami engem nem érdekel, akkor ez nem biztos, hogy így lenne... Akkor lehetséges, hogy el sem végeztem volna, utálnám a munkámat, elégedetlen lennék a keresetemmel, kiábrándultam volna az oktatásból és ki tudja még mi.
A másik pedig az, hogy nem fog mindenki jó eredményekkel végezni, nem fog mindenki szakkollégiumba stb. bekerülni, nem lesz mindenkinek jó gyakorlati helye és később jó munkahelye, nem fog mindenki jó pozícióba kerülni, nem fog mindenki jól keresni stb., stb.... Én ezt nagyon nem szeretem mikor úgy nyilatkoznak az egyetemről (de egyébként a szakmák oldalán is megvan ugyanez és ugyanúgy nem tartom helyesnek), hogy majd a diplomával jó munkahelyed lesz, jól keresel, kinyílnak az ajtók, jó életed lesz és így tovább. Ez egyáltalán nem igaz. Rengetegféle képzés van, rengetegféle szakterület van, rengetegféle alkalmazási terület és elhelyezkedési lehetőség stb., szóval nem csak azon múlik, hogy az ember egyetemre jár-e vagy sem. Akkor érdemes egyetemre menni, ha téged az érdekel, szívesen foglalkoznál vele és később is látsz benne számodra vonzó lehetőséget. Minden egyebet (a képzelt presztízs, státusz, pénz stb.) pedig szerintem el kell felejteni.
Akkor mennél szakmával többre, ha értesz hozzá. Azért vállalkozóként sincs kolbászból a kerítés, ha buta vagy hozzá, ott sem fogsz nettó 4-5-600ezreket keresni. Ha vki a reálhoz nem ért, szerelőnek sem lesz egy istencsászár.
A mai világban a nettó 200-300 is tök oké fizetés - nekem pl. sok ismerősöm van, aki még a nettó 200at sem tudja megkeresni, és bánja, hogy nincs diplomája, mert akkor legalább el tudna menni irodába, és nem kellene megelégednie SPAR pénztárosi állással, mert másra nem jó sem a tudása, sem a papírjai alapján. Persze ha vki többet akar, azért érdemes dolgozni és képezni magát, tanulni... a szakma elvégzéséhez is kell tanulni, nem az van, hogy indítasz egy vállalkozást, aztán mész vele a vakvilágba és esik a pénz az égből.
És ha valaki nem keres nettó 200-at attól én érjem be ennyivel? Ha másnak szar akkor nekem is legyen az? Miért nem inkább a gazdagokról vegyek példát?
Én venni akarok 3 házat és váltogatni akarom hogy melyik nap melyikben alszok
Mennyit szeretnél keresni amúgy?
Férjem autószerelő pl. Neki mindig lesz munkahelye mert szar autó az mindig van. Elég jól keres most, bedolgozta magát, elismerik, szerintem ott egyszer főnök lesz belőle, mert ért hozzá. Már most is nagyobb beosztású a kollégáitól.
Ő is szeretne 500 ezret keresni, de ő ebben akarja magát tovább képezni. Nincs diplomája és jól keres... Szerintem a 300 ezer körül azért nem olyan szar ahogy egy némely ember lefikázza...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!