Hogyan zajlik a felvételi, ha irodalomtudományi doktori iskolába szeretnék jelentkezni? Van így esélyem egy kisebb egyetem képzésére bekerülni?
-Mielőtt beadnám a jelentkezési lapot, témavezetőt kell keresnem, és vele kidolgozni egy (hány oldalas?) kutatási tervet?
- Mit írhatok a szakmai önéletrajzba? (Csak egyszer vettem részt TDK-n, azt is a BA képzésen, és nem értem el helyezést. Később már egyáltalán nem volt lehetőségem kutatni, és a jelenlegi munkám és a mesterdiplomám szakdolgozata sem kapcsolódik a jövőbeli kutatási területemhez.)
-"A Felvételi Bizottság a szóbeli felvételi vizsgán meggyőződik a jelentkező szakmai tájékozottságáról"---> Ez alatt mit értenek pontosan? A témavezetőm erről tud nekem majd felvilágosítást adni, hogy milyen kérdésekre számítsak?
-Nyelvismeret: Angol felsőfokú és német középfokú nyelvvizsgám van (amit erősen fel kellene frissíteni), de lengyel író(ka)t szeretnék kutatni. Ez így abszolút esélytelen, vagy a felvételi bizottság azért a lengyel nyelv ismeretét nem várná el?
Tudom, hogy sok az alkérdés, és talán túl specifikusak, legszívesebben a tanárnőtől kérdezném meg akit "kinéztem". De digitális oktatás van, személyesen nem tudok vele beszélni, az e-mailekkel kapcsolatban meg szerintem örül, ha közvetlenül a jelenlegi hallgatóitól kapottakat van ideje megválaszolni. Ezért szeretném, ha legalább a itt a fórumon a fontosabb kérdéseimre megkaphatnám a választ.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!