Megéri elvégezni egy OKJ-s informatikus tanfolyamot?
4. Erre három válaszom is van.
(1) Lehet, hogy egy fél éves bootcampen többet tanulsz egy célnyelvből, mint egyetemen 3 év alatt. De nagy általánosságban nem tanulsz többet. Hiányozni fognak a matematikai, algoritmikai stb. alapjaid egy komolyabb projekt alapjaihoz. Más szóval kódoló szakmunkás leszel, aki össze tud tolni egy egyszerűbb CRUD appot, de soha nem fog komolyabb szoftvert fejleszteni.
(2) Komolyabb munkahelyen elvárják a BSc-t. Majdnem teljesen mindegy, hogy milyet, lehetsz fizikus, biológus vagy informatikus könyvtáros is, a lényeg, hogy legyen. Ez egy értelmiségi munka, és értelmiségi munkákhoz a BSc a belépő. (Analógia: autót is lehet vezetni érettségi nélkül, mégis érettségit kérnek a sofőr munkákhoz, vajon miért?)
(3) Még ha jó is lenne egy fél éves bootcamp vagy egy 2 éves OKJ, akkor is eleve hátrány lenne ha csak ez van. De a magyar képzések még csak nem is jók!! Tisztelet a kivételnek.
(+1) Ezek szerint neked is van egyetemi diplomád. :)
5.
A programozók nagy részének nincs diplomája, de még csak szakmája sem, mégis van állásuk. Lehet van ahol elvárják a diplomát, de legtöbb helyen a szakmai tapasztalat, referenciák a mérvadó.
Az sem igaz, hogy matematikai alapok nélkül nem lehet valaki jó szakember. Programozni a munkában tanul meg igazán az ember.
6. "A programozók nagy részének nincs diplomája" vs. a valóság: [link]
Professzionális fejlesztőknél:
Alapképzés: 49.3%
Mesterszak: 25.5%
Egyetemre járt de nem szerezte meg a diplomáját: 11.5%
Érettségi: 4.5%
PhD: 3.3%
Kb. FOSZK: 3.2%
Orvos, jogász: 1.4%
Nincs még érettségije sem: 1.2%
Tehát 17.2%-nak nincs érettséginél magasabb papírja, és FOSZK-típusú papír is csak 3.2%-nak van. A survey egyébként nem jó abból a szempontból, hogy pont nem méri a bootcampeket, OKJ-jellegű tanfolyamokat, így feltételeznünk kell, hogy a 20.4% nem-diplomás nagy részének csak van valami papírja... ennek ellenére ezt nem nevezhetjük "a fejlesztők nagy részének", mivel 4/5-ük viszont diplomás. És az 1/5-öd fejlesztőkben benne van az én korosztályom, ahol tényleg sikk volt a 2000-es évek elején diploma nélkül programozni. Ma már ez, egy karrierje elején lévő embernek semmiképpen nem ajánlható, mert bitkovács kóderből már így sok van, és iszonyú nagy a konkurencia – Indiában 300 millió szoftvermérnök van...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!