Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egyszerűen reál...

Hogyan lehet egyszerűen reál típusú tárgyakat tanulni?

Figyelt kérdés

Programtervező informatikus szakon vagyok, és gondom van a jegyzeteléssel.


Azért választottam ezt a szakot, mert nagyon szeretem beleásni magamat a dolgok működésébe, képes vagyok egy napot a gép előtt tölteni, és keresni a dolgok miértjét, és nagyon szeretek olvasni is. A gond az, hogy utálok jegyzetelni, és konkrét tananyagokat megtanulni, mert az már "kötelesség", és nem a saját kreativitásom szabja meg a határát. Középiskolában a füzetet hírből sem ismertem, csak beültem az első padba, és hallgattam, beszélgettem a tanárral, amit szeretek füzetben megoldani, azok a matematikai feladatok, mert abba is bele tudok mélyülni kényszer nélkül. Próbáltam már jegyzetet készíteni, de amikor valami hosszabb anyagot próbálok meg sűríteni, nem mindig tudom kiemelni belőle a lényeget, ha mégis, akkor képes vagyok felületesen átolvasni, mert ahhoz túl rövid és félszavas a jegyzet, hogy érdeklődéssel olvassam, aztán nagy nyögve inkább ott hagyom, egyszerűen nem megy, általában csúnya is, gyűrött is, száraz is.


Arra gondoltam, hogy a lehető legtöbb, legváltozatosabb forrásokat kezdem kigyűjteni a szakomhoz kapcsolódóan, és jegyzet, magolás nélkül, már egyből a gyakorlatba viszem a programozás és a matematikai részét is egy elolvasás után (bár ez egyértelmű egy ilyen szaknál), ezen kívül felveszem hangrögzítőre is, és hallgatom, esetleg "tudtad-e?" féle digitális, rajzos szókártyákat csinálok minden fontosabb fogalomnak, képletnek, amiket majd ösztönből lapozgatok a telefonon, mert ugye a facen is ezt szoktam :D


Jó, az eleve igaz, említettem is, hogy ez pont nem az a szakma, amit papírról kell tanulni, viszont az elméleti részét is valahogy rögzíteni kell, hogy átvigyem gyakorlatba.


Aki már felsőbb éves, esetleg végzett egyetemista, akár ezen a szakon, tudna nekem segíteni ebben? Mennyire jók ezek az elképzelések, és így mennyire fog menni, ha nem szeretek jegyzetelni és abból tanulni? Bármilyen más megoldás is érdekel.



2020. okt. 2. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Eszerint te az a tipikus jo memoriáju, gyors gondolkodásu gyerek vagy, aki ellébecolta a TANULÁS MEGTANULÁSÁT. Nagy hiányosság, sürgösen potold be!!! mert az adottságaid egyre kevésbé segitenek.
2020. okt. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

jó amit kitaláltál, ezzel tudod növelni az elméleti tudásodat, azonban nem biztos hogy az ilyen-olyan forrásban azt fogod megtalálni ami a tanárod szerint is fontos.

Ha nem megy a jegyzetelés, azért próbálkozz vele, csak kérd el egy szaktársad jegyzetét is hogy össze tudd hasonlítani. Gondolj rá úgy, mint megismerni egy másik ember gondolkodását, hogy ő mit tart fontosnak, és ha már szereted a miérteket, ha rájössz, hogy miért írta le épp azokat a gondolatokat és épp úgy strukturálva, akkor az segíthet neked is a jegyzeted elkészítésében később.

2020. okt. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az 1-esnek abban, hogy nem tudod, hogy hogyan kell tanulni, de ettől függetlenül azt gondolom, hogy valóban nem mindenkinek való a jegyzetelés. És nem is a leghasznosabb tanulási forma. A jegyzet arra lett kitalálva, hogy átlásd az egész anyagot, tudd a nagyon fontos dolgokat kiemelni. Ironikus módon viszont a hagyományos jegyzetelés (tehát a lap tetejétől lefele a dolgok pontba szedése) erre alkalmatlan. Viszont az elmetérkép erre tökéletes. Keress videót, leírást, hogy hogyan kell készíteni, kóstolónak itt egy kép, hogy hogy kell kinézzen: [link]

De az elmetérképezést sem tartom fontosnak minden leckénél elkészíteni, csak amikor úgy érzed, hogy nem látod át az anyagot.

Amit én csinálok elmélet rögzítéséhez:

Átolvasom 1x az anyagot, utána pár percig próbálom felidézni az olvasottakat, az elejétől a végig átvenni a fontosabb dolgokat.

Utána hagyom pihenni, és később (aznap, vagy ha időm engedi, akkor pár napra rá) előveszem, újraelolvasom. Ekkor már ismerős a szöveg, a végére sokkal több dolgot tudok felidézni, sokkal jobban átlátom. Ha viszont nem megy a felidézés olyan gördülékenyen, ahogy szeretném, akkor készítek elmetérképet. De szerintem a felidézés a legfontosabb. Fontosabb anyagoknál le is szoktam írni fejből, hogy mire emlékszem (ez amúgy a Blurting technika), így tudom tesztelni magam, hogy segítség nélkül mit tudok az anyagról.

Egyébként ezek mind humános, szövegtanulós dolgoknál is nagyon jók, nekem a "reál" tanulás az irdatlan mennyiségű feladatmegoldást jelenti.

2020. okt. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, így utólag is!


Mindenképpen megpróbálok mindenféle megoldást a tanácsok alapján, és a saját agyam alapján is, mert szeretnék a lehető legjobb hatásfokkal tanulni. A gyakorlás, ismétlés az 100%, hogy a reálnál kell, mert csak akkor rögzül normálisan, ez nekem is így ment, csak olyan elméleti tanulási módszert keresek mellé, ami szintén ismétlésen alapul, és folyamatosan kapom az "ingert", nem csak az alatt az 1-2 óra alatt, amíg leülök fölé. Nekem az oldalak jegyzetelése, szortírozás, kiválogatás, papírok gyűrögetése sajnos még mindig rengeteg időt vesz el, 1-2 hét múlva fel se tudom lapozni, mert vagy az egész anyagot lemásolom, vagy olyan szűkszavúan, hogy azt se tudom, miről szól, meg honnan a forrása annak a jegyzetnek, amit papírra vetek, az csak a feladatmegoldás, de ha megvan hozzá az elmélet, azzal elszámolgatok úgy, hogy bele tudok mélyedni.

2020. okt. 8. 18:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!