Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha felsőoktatási intézménybe...

Ha felsőoktatási intézménybe megyek tanulni, akkor már nem jár a családi pótlék?

Figyelt kérdés

Pár nappal kaptam levelet a Magyar Államkincstártól, melyben a családi pótlék folyósítását megszünteti, mivel most érettségiztem.

Nem tudom, de ezután jár még nekem a családi pótlék? Ha igen, akkor miként tudok az ügyben eljárni? Ha nem, miért nem? Még nem töltöttem be a 23. életévemet.


2010. aug. 6. 19:57
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Ha van kisebb testvéred, akkor egy pár ezer forint pluszt kaptok, ha nincs, akkor egyáltalán nem kapsz. Én sem kapok már.
2010. aug. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Jár neked, 20 éves korodig. (Pontosabban annak a tanévnek a végéig, amelyikben betöltöd a 20. évedet) A MÁK honlapján lévő "Kérelem családi pótlék megállapításra" c. nyomtatvány letölthető. Azt az ezerféle igazolást és okmányt nem kell csatolni hozzá, (mert benne vagy a nyilvántartásban) csak az "Igazolás a tanulói jogviszony fennállásáról" nevű nyomtatványt (az is letölthető) kell majd szeptemberben az iskolában kitöltetni és eljuttatni a MÁK-hoz. A CSP-ot visszamenőleg is (a nyári szünet idejére- 7.8 hónap) megkapod.
2010. aug. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Előző vagyok. Persze csak akkor, ha oktatási intézmény (főiskola, középiskola, ezzel egyenértékű OKJ-s képzés) nappali tagozatán továbbtanulsz...
2010. aug. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
23 éves korig jár, de csak ha továbbtanulsz. Kell hozzá iskolalátogatási.
2010. aug. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%
A barátom egyetemre ment érettségi után és ő nem kap. Viszont én főiskolára és én ugyanúgy kapom még mindig.
2010. aug. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
23:51! 2010-től módosult a törvény. 20 éves korig jár!
2010. aug. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Én tavaly kezdtem a főiskolát nappali tagozaton, kértem iskolalátogatásit, elküldtük, elutasították. Felhívtuk őket és mondták, hogy nekem már nem jár.

Akkor most mi az igazság?

19 éves vagyok.

2010. aug. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sajnos értelmezési hibát vétettem, mert a törvény azt írja, hogy:

(2) A közoktatási intézményben tanulmányokat folytató gyermek után a családi pótlék

a) a 20. életévének betöltéséig jár;

Kutakodtam, hogy mit foglal magában a "közoktatás" fogalma, és kiderült, hogy csak az általános, a középiskola (és középiskolai jellegű) intézmények tartoznak ide.

Így sajnos a főiskolásoknak, egyetemistáknak nem jár a családi pótlék.

(Bocs a tévedésért!)

2010. aug. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
21 vagyok, OKJ-s képzésre játok és MÉG mindig kapok családit.
2010. aug. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

21:55

Akkor most már teljesen össze vagyok zavarodva. A középiskola és a középiskolai jellegű (OKJ) képzés az rendben, mert ott jár, de a 21. évet nem értem. A MÁK honlapján is 23. év van, de néhány napja beszéltem telefonon az Államkicstárral, ahol azt mondták, hogy 2010-től az életkor 20 évre módosult. (Talán a 2010. előtt beiratkozottakra még a 23 év vonatkozik, és aki ezévtől, annak már csak 20?) Na mindegy, holnap utána járok...

2010. aug. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!