Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tippek, tanácsok kezdő egyetem...

Tippek, tanácsok kezdő egyetemistáknak?

Figyelt kérdés

Pár nap múlva megkezdem egyetemi tanulmányaimat az SZTE BTK-n. Alapvetően nagyon motiváltnak, pozitívnak és izgatottnak érzem magam. Melyek azok a legfontosabb "elvek", íratlan szabályok, amiket mindenképpen tartsak be?

Mi az, amit semmiképpen se kövessek el, mik a legnagyobb hibák? Szorgalmi időszakban milyen gyakran és mennyire érdemes tanulni?

Kommunikáció szakra fogok járni, én választottam, már nagyon várom az első tanítási napot. Alapjáraton egy szorgalmas, kitartó, sikeréhes ember vagyok, ami át szokott segíteni a nehézségeken. Minden tanácsra, tippre nyitott vagyok.))



2020. aug. 28. 09:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A legeslegfontosabb, hogy járj be rendesen szemináriumokra/gyakorlatokra, azokra kötelező és csak pár alkalmat lehet hiányozni félévente. Nálunk (ELTE BTK) max 3x, orvosi igazolást profja válogatja, hogy elfogad e, de tudtommal más egyetemeken is szigorúan veszik ezeket.


Előadások közül azokra járj be mindenképp ahol közismerten rigolyás a prof és nézi, hogy ki van ott és ki nem. Meg nyílván azokra amiket hasznosnak vélsz, tudod követni, rendesen fel van építve az óra menete stb, amik ezeknek nem felelnek meg azokat nem kell annyira rendszeresen látogatni, de az első órákra érdemes elmenni, mert akkor mondják el, hogy kb miről lesz szó az évben, lesz e katalógus stb.


Szerezz minél több barátot, ismerőst, mind a hozzád hasonló gólyák, mind a többedévesek közt. Életmentő tud lenni egy-egy jegyzet, plusz infó, főleg vizsgaidőszakban. Valamint az is jól jön, ha jóban vagy a HÖK tagjaival. ;)


Szorgalmi időszakban elsősorban a szemináriumokra, gyakorlatokra kell készülni, ezeken gyakran vannak beadandók amiket ugye határidőre kell leadni. Viszont érdemes elkezdeni a készülést már az elején a vizsgaidőszakra, nyílván nem olyan nagy elánnal, de vannak tárgyak amihez annyi anyagot kell bemagolni, hogy csak a vizsgaidőszak alatt esélytelen lenne.


Az órán leírt vagy elkért jegyzeteid alapján próbáj minél rendezettebb, összeszedett tételeket kidolgozni, mert a vizsgaidőszakban már szorítani fog az idő és elég kellemetlen amikor nem érted, hogy mi a fenét írtál le hónapokkal korábban.


Találj olyan rendszert ami számodra legalkalmasabb a nagy mennyiségű anyag tanulásához (pl. szín-rendszer, jelölőcetli, tanulókártya, gondolatfa), mert nem biztos, hogy működni fog ugyanaz a rendszer, mint gimiben.


Mindig tartsd be a határidőket, ha lehet, már kicsit korábban add le a beadandókat, mert jobb ha latják rajtad a szorgalmat és néha segítenek is (pl engedik, hogy javíts rajta, megmondják mik a hibák és hogyan javíthatnád ki, hogy jobb jegyet kaphass) azoknak akik időben adják le a dolgokat.


Egyenlőre ennyi, de lehet, eszembe jut más is.

2020. aug. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én is SZTE-BTK-n vagyok, most kezdem a 2. évemet. Első szerintem nagyon jó dolgokat írt, nekem is ugyanezek jutottak eszembe.


Első héten menj be mindenképpen minden órára, arra is, ami nem kötelező, mert ott mondják el, hogy kell-e könyv, vagy esetleg a neten hol tudod megtalálni, feltöltik-e netre az anyagot, kötelező-e bejárni, ilyenek. Elvileg ezeket Coospace-re is fel kell tölteni, de nem mindenki szokta.


Gyakorlatra hétről hétre kell tanulni, én anglisztikán vagyok, úgyhogy valószínűleg nálatok máshogy van, de van, ahol hetente kvíz van az aktuális tananyagból, a legtöbb helyen minden héten házi. Ezeket tényleg meg kell csinálni, mert a te érdekedet szolgálja, te gyakorolsz, te tanulsz, de olyan is volt, ahol ha nem volt házid, akkor az hiányzásnak számított. És adj le mindent időben! Ez már nem olyan, mint a gimiben, hogy ha hiányzol, akkor jövőhéten beadhatod, sokan nem engedték, hanem el kellett küldeni emailben, odaadhatod másnak, hogy vigye be, esetleg ha nem betegség miatt hiányzol, beviheted a tanár irodájába. De ha szorgalmas vagy, ahogy írtad, akkor ez egyértelmű. :D


Előadásokra nem kell minden héten tanulni, mert azokból csak egy vizsga van vizsgaidőszakban. Viszont én úgy szoktam, hogy hetente írtam magamnak jegyzetet a tankönyv, a tanár anyaga meg a saját, órai jegyzeteim alapján. Így valamennyit azért megjegyeztem írás közben, plusz vizsgaidőszakban csak tanulni kellett, nem volt az, hogy már tanultam volna, és akkor vettem észre, hogy valami hiányzik.


Egyelőre ezek jutottak eszembe, írj nyugodtan, ha van még kérdésed! :)

2020. aug. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!