Miért éri meg HÖK-ös nek lenni? Sok kötelezettséggel jár? Mennyi időt vesz el?
Nálunk azok voltak ott (jog), akik már akkor tudták, hogy valamiféle politikai karrierben gondolkodnak (most nem feltétlenül arra gondolok, hogy a nagypolitikában akar elhelyezkedni, de "nyüzsögni" akart bizonyos körökben mindenképp), és így akartak már egyetem alatt kapcsolatokat építeni.
Jellemző volt rájuk, hogy maga a tanulás és tényleges jogi tudás elsajátítása kevésbé érdekelte őket, mint a konferenciákon való felszólalás, meg megfelelő emberekkel smúzolás, és szintén gyakori volt, hogy 5 év helyett 6-7-8 éven keresztül voltak az egyetemen. Aminek, valószínűleg, még örültek is, mert tovább élvezhették az "irányító" szerepet a HÖK-ben.
Én jelenleg is HÖK-ös vagyok immár 6. éve (nem csúsztam egyszer se, és ez az első szakom, mielőtt valaki belém áll). Nagyon szeretem, bár sok melóval járnak a rendezvények, különösen a megrendezés előtti 1-2 hétben (jegyárusítás, bepakolás, lebonyolítás, bontás stb.) Olykor-olykor a tanulás rovására is ment. Tudni kell az idődet beosztani, ha tudod hogy nem fogsz tudni tanulni azon a hétvégén, akkor előre tanulsz. Rendszeresen vannak gyűléseink, tartjuk a kapcsolatot a Tanulmányi Osztállyal, Dékáni Hivatallal, kikérik mindig a véleményünket bármilyen minket érintő szabálymódosítás előtt.
Sajnos egy-két dilettáns tag és szervezet miatt elítélik mindegyik HÖKöt.
Én szívemen viselem a hallgatók problémáit, akárhányszor megkeresnek, igyekszem segíteni nekik. (Természetesen vannak helyzetek amikor nem lehet, hiszen a tanulmányi szabályzatot én nem írhatom felül)
Én idén végeztem a Szegedi Tudományegyetemen, 5 év alatt, 5 év HÖK-kel a hátam mögött. Ebből egy évig irodavezető és egy évig alelnök is voltam. Nem szeretem az általánosítást, és a hülyének titulálást, én kb. már megszámolni sem tudom, hány tanulmányi ösztöndíjat ítéltek nekem, mert rendesen be tudtam osztani az időmet, olykor előre tanultam, ha tudtam, hogy rendezvény miatt nem lesz később alkalmam rá. Emellett 3 és fél évig folytattam kísérletes TDK munkát, amelyből TKD konferencia helyezés és jeles szakdolgozat is született. 5 év alatt csupán egyetlen tantárgyból kellett vizsgát ismételnem. A HÖK nem egyenlő a dilettáns fogalommal, ahogy azt korábban írták. Az, hogy kiket választanak meg tisztviselőnek, az már a hallgatóság dolga (hallgatói szavazás útján történik a választás). Én mindig a szívemen viseltem minden hallgató dolgát, ahol tudtam képviseltem érdeküket, egyeztettem az oktatási dékánhelyettessel, TO-val, koli igazgatóval (kollbiz elnök is voltam egy évig). Úgy ítélem meg, hogy engem kedveltek a hallgatótársaim a HÖK tevékenységem kapcsán, és minden esetben bizalommal fordultak hozzám, mert kb. minden esetben azonnal segítettem nekik, legyen szó hétvégéről vagy ünnepnapról.
Szóval kedves Kérdező, ha affinitást érzel a HÖK iránt, akkor kezdj bele, aztán majd látod, hogy mennyire fekszik ez Neked. Rosszakarók és irigyek állandóan lesznek, de ezekkel nem kell foglalkozni. Arra érdemes felkészülni, hogyha rendezvény van - legyen szó kisebb vagy országos rendezvényről - akkor elvárt, hogy odatedd magad a tanulás rovására. Én ezt a hozzáállást képviseltem és el is vártam a HÖK-öseinktől is. Ha pedig egyszer HÖK alelnök/elnök leszel, kérlek, végezd a munkád tisztelettel és becsületesen, hogy mihamarabb kihaljon a jelenlegi HÖK-höz való hozzáállás. Ja és nem, nem leszek politikus, sosem voltak ilyen céljaim, csak a hallgatótársaim segítése!
Üdv,
Dr. Barna Ferenc
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!