Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy van ez a tanári mestersza...

Hogy van ez a tanári mesterszakkal?

Figyelt kérdés

Ha elvégzem az alapszakot és utána tanári mesterszakot választok akkor csak tanári állásra megfelelő diplomát kapok?


Például én biológia alapszakra fogok járni, de még nem tudom hogy tanárnak vagy biológusnak menjek. De ha a tanári mesterszakot elvégzem, azon a szakon ugyan azt tanuljuk mint a a biológusinál, csak itt másmilyen kreditarányt kell összehozni.


Szóval ha tanári szakon végzek, attól függetlenül felér egy biológusi diplomával vagy egyéb hasonló diplomával? Vagy csak tanárként tudok vele elhelyezkedni?


2010. aug. 4. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Nos, a diplomádba az lesz beleírva, hogy ....tanár.


De nem csak tanárként lehet elhelyezkedni MA tanári diplomával, tapasztalat.

2010. aug. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ohh értem...


Mertén igazából nem tudom hogy ha az alapképzést elvégeztem akkor tanárira menjek vagy inkább másik szakra.

Mert nagyon szeretnék tanár lenni de igazából a fizetés nem nagy és igazából nem látom hogy mi a tanári pálya csúcsa.

Mert ha pl. biológusi mesterszakot választok, akkor ott picivel magasabbak a fizetések, de ott vannak kilátások hátha valami összejön akár külföldön, akár kutatás, nem csak alapmunka az ÁNTSZ-nél.

Szóval nemigazán tudom hogy majd mint válasszak.....

2010. aug. 4. 16:24
 3/5 A kérdező kommentje:
De akkor ez azt jelenti hogy ha biológia tanári diplomával rendelkezek akkor biológia területén is el tudok vele helyezkedni?
2010. aug. 4. 16:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ha van egy szakból MA diplomád, az csak bónusz, hogy mellé van biggyesztve a tanár szó. Hiszen azt te külön megcsináltad a szakhoz.

Amúgy nem tudom hova szeretnél menni, de nemrég voltam Angliában állásügyben, és nagyon szívesen veszik/vennék ott a jól képzett tanárokat. Főleg ilyen jellegű tárgyból. Persze a nyelvtudás mértéke is fontos. Azt érdemes tudni, hogy a tanítás nagyon idegmunka, de ott pl. összehasonlíthatatlanul emberibben keresel vele, mint itthon....sajnos.

(a férjem egyik szakja biosz, ott helyben akartak vele az egyik közvetítő cégnél "kezdeni" valamit, amikor elkezdtük kipakolni a diplomáinkat az asztalra, nem akarták elhinni, hogy több szakról beszélünk, MA, és még tanári is....gondolhatod mennyire lehetnek tele szakemberekkel :-P )

2010. aug. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De jó mert igazából a példákat azért írtam ki mert biosz alap szakra fogok járni és egy év múlva kell dönteni, hogy akkor tanári vagy nem és később a mesterszaknál véglegesen hogy mi is akarok lenni.
2010. aug. 4. 17:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!