Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi idő beszerezni ezeket...

Mennyi idő beszerezni ezeket a dolgokat? (az egyetemi beiratkozásomra kell vinni)

Figyelt kérdés
kaptam egy értesítőt ami felsorolja, hogy miket kell vinni a abeiratkozásra, és azt is írja, hogy az adóazonosító jelemet, ami gondolom az adókártyámon lenne, ha volna nekem olyanom:D mennyi idő kb egy iylet beszerezni? ja és bankszámlaszámot is kell mondani nekik de nekem az sincs, ezt vajon mennyi idő elintézni? Aug. 25-én lesz a beiratkozás. köszönöm a válaszokat előre is!
2010. aug. 3. 20:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A bankszámla gyorsan fog menni. Bemész egy bankba és kb. fél óra alatt nyitnak neked egyet. Az adókártya ennél már jóval húzósabb. Azt az APEH-nél tudod kérni, célszerű személyesen bemenni, mert már nagyon közel van a beiratkozás. Postai úton ennyi idő alatt tuti nem küldik ki. Viszel magaddal személyit, lakcímkártyát és beköltözöl az APEH-hoz. El fog tartani jó néhány órát, mert mindig nagyon sokan vannak.
2010. aug. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hmmm...szoval akkor akár 1 nap alatt is beszerezhetem az adókártyát?
2010. aug. 3. 20:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm már több hónapja vár rá, elvileg 2 hét lenne, kitudja.

Elmész minél előbb és megcsináltatod. Ha nem érkezik meg, írsz a TO-nak, hogy ez a problémád mit lehet tenni.

2010. aug. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm h válaszoltatok
2010. aug. 3. 21:05
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Adókártyát nem kapsz egy nap alatt. Max csak egy igazolást az adóazonosító jeleddel .magát a kártyát postán küldik ki 2 héten belül kell nekik.. ki küldeniük. Az igazolással már mehetsz beiratkozni.

Jah a bankszámla nyitás meg olyan egyszerű mint írták. S igen egy nap alatt a kettőt letudhatod. Ügyintézés szempontjából. APEH-nál kezd.. bank kérheti az adószámod.

2010. aug. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
oké..köszi!:)
2010. aug. 4. 12:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!