Jogi kar hallgatók! Lehetne pár kérdésem?
Milyen előadásaitok, szemináriumaitok, gyakorlati óraitok vannak? A gyakorlati órákon mit csináltok? Miből kell házidolgozatot írni? Minek tanultok?
Hobbi író vagyok és egy történetem egyetemistákról fog szólni, és ezt a kart szemeltem ki nekik. Sajnos nem egyetemre mentem tovább, így kissé gondban vagyok ezekkel, de egyértelműen szeretek igényes munkát összehozni. Utána néztem én, de nem túl sokat fogtam fel az össze-vissza megszerkesztett táblázatokból. Szóval mielőtt valaki betámadna, nem, nem vagyok lusta.
Előre is köszönöm a segítségét.
Én ugyan 10 éve befejeztem az egyetemet (jesszus, kimondani is sok), de az ELTE-re jártam, és vannak még emlékeim.
Szóval, hogy milyen órák voltak a 10 félév alatt, azt nyilván lehetetlen lenne felsorolni.
Nagy előadások (300 fő, nagy előadó) gyakorlatilag minden fontos tárgyból vannak. Kezdődik első évben a történelmi tárgyakkal (magyar állam- és jogtörténet, egyetemes állam- és jogtörténet), illetve alapozó tárgyakkal, mint jogi alaptan (az egyetlen, amivel kvázi elkezdik a jogi oktatást ekkor még), filozófia, statisztika... Ezekhez kapcsolódnak szemináriumok is, illetőleg további választható tárgyak "kisebb" témákból, pl. pszichológia, retorika, vagy speciálisabb, pl. volt olyan, hogy szexualitás a középkorban, vagy valami ilyesmi címe volt. Arra emlékszem, hogy még a bonobó majmok párzási szokásairól is beszéltek, ne kérdezd, miért. :D És persze tanultuk a latint.
Később jönnek az igazi jogi tárgyak, mint nagy előadás és a legtöbbhöz van szeminárium is: polgári jog, polgári eljárásjog, büntetőjog, büntető eljárásjog, pénzügyi jog, akkor még külön volt a gazdasági társaságok joga, a családjog, volt közigazgatási jog (ezen belül aztán minden, amit el lehet képzelni, még űrjog is), agrárjog, közigazgatási eljárásjog, nemzetközi jog, nemzetközi magánjog, munkajog... Ezek a négy év alatt szétosztva, meg persze csomó minden apróság is még. Én pl. felvettem (ez nem volt kötelező) több informatika órát is, de lehet jogi idegen nyelvet tanulni... amit akarsz.
Vannak a kötelező órák, és a választhatóak. Az meg van adva, hogy mennyi kreditet kell minimum összegyűjteni (meg maximum is, ami felett fizetni kell értük), meg vannak bizonyos egyéb kritériumok, amiket itt nem részleteznék (adott körön belül kell legalább X darab kredit), és aztán hajrá, te állítod össze az órarended.
A 9. félévben írtuk, ha jól emlékszem, a szakdolgozatot, amit a félév végén (talán kicsit előbb?) kellett megvédeni. Itt már csak államvizsga-előkészítők voltak, illetve nekem egy országos perbeszédverseny. Ez utóbbi persze nem kötelező.
Aztán jönnek az államvizsgák minden olyan "nagy" tárgyból, amiből nem volt szigorlat vagy alapvizsga az évek során.
Gyakorlati órák kicsit olyanok, mint egy gimnáziumi óra. Ott kevesebben vagyunk, interaktívabb, lehet kérdezni, gyakrabban van zh.
Évfolyamdolgozatot kettőt kellett írni 4 év alatt, aminél már meg kellett felelni gyakorlatilag a szakdolgozat követelményeinek azzal a kivétellel, hogy kb. a fele terjedelem elég volt. Ez elég nagy munka még így is, kutatni kell sokat.
Egyéb "házidolgozat" az annyit jelent, hogy beadandó? Az is volt néha, de az semmi extra amúgy.
Bocsánat, az űrjog a nemzetközi jogon belül volt, és persze vizsgán kihúztam. Még a tanár is kiröhögött. :D
A közigen belül olyanok vannak, mint például építési jog.
És nekünk már - akkor új tantárgyként - volt uniós jog is. Én 2005-2010-ig jártam az egyetemre, ugye mi 2004-ben csatlakoztunk az unióhoz, ezért még mondhatni viszonylag új volt a dolog.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!