Végzős egyetemi hallgató vagyok. A szakdolgozatom minőségi elkészítésének érdekében, van lehetőségem leváltani a jelenlegi belső konzulensem, illetve ez a folyamat hogyan zajlik?
Figyelt kérdés
Nem működik a közös munka és a kommunikáció egymással...a részletekbe nem szeretnék belemenni.2020. máj. 3. 04:22
1/7 anonim válasza:
Persze, lehet konzulenst váltani.
2/7 anonim válasza:
Elvileg lehet, gyakorlatilag nem biztos, hogy engedélyezik. Három lehetőséged van:
- vagy a tanszékvezetőtől kérdezed meg
- vagy a kinézett tanártól (de lehet, hogy ő nem mer mondani semmit)
- vagy attól, akinél most vagy - nyilván neki sem öröm, hogy nem boldogultok
3/7 anonim válasza:
Keress egy új konzulest, beszéld meg vele, utána pedig a tanulmányi osztályon valószínűleg egy formanyomtatványon jelezni kell a váltást (legalábbis nálunk be kellett jelenteni).
4/7 anonim válasza:
Lehet ezt tálalni úgy is, hogy társ konzulens. Leülsz és őszintén megbeszéled a jelenlegi konzulenseddel, hogy szeretnéd más oktató segítségét is kérni, mert mondjuk neki az a kutatási területe. Megkeresed a másik oktatót és ha szerencséd van segít neked anélkül, hogy hivatalosan is a konzulensed legyen. Így nem kell vakerálni azzal, hogy hivatalosan konzulenst váltasz, hanem mindkettő megmarad.
5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segített!
2020. máj. 4. 04:13
6/7 anonim válasza:
Szia, lehet már későn válaszolok, de leírom a saját tapasztalatomat. Amikor konzulenst választottam 1 éve - volt egy félév, amikor nem vettem fel a szakszemináriumot - nem gondoltam volna, hoy a konzulensem tanszékvezető lesz, pláne azt nem, hogy az egyetem eddigi felépítése is megváltozik. Nekem a konzulensem javasolta, ha gondoljuk, keressünk másik konzulenst, modott is ötleteket kiket ajánl, szerintem érezte, hogy ebben a félévben nem tud intenzíven velünk foglalkozni. Na meg nem mellesleg 11 szakszeminaristája van...röhej. Én viszont nem akartam összeveszni vele, meg ha ő a konzulensed, nem lehet a bírálód, így nem nyal vissza a fagyi, viszont tanszékvezetőként meg jobban rá tud hatni a bírlókra. Én azt csináltam, hogy amikor már kb megvolt a szakirodalmi kutatásom, felvettem a kapcsolatot az egyik általam is idézett egyetemi oktatóval, akit egyébként is többen ajánlottak. Ő készségesen segített nekem az irodalmi rész átgondolásán túl, a kutatás megtervezésében, elemzésében, értelmezésében stb. Rengeteg javaslatot tett, pedig nem is ő a konzulensem. A konzulensemnek pedig elmondtam, hogy ahogy ő is javasolta, kértem a tanárnő tanácsait. Egyébként őszintén baromi szomorú, hogy ennyit ér a legtöbb konzulens, hogy kb. csak azért vállal be hallgatókat, és lehetőleg minél többet, hogy utánuk pénzt kapjon, de ugyanakkor ha segítségnyújtásról lenne szó, akkor meg eltűnik.
7/7 anonim válasza:
Közben látom, hogy az előttem kommentelő is ugyanazt írta.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!