Egyetemen A4es fehér lapra jegyzetelés jó ötlet?
Nincs kedvem egész füzeteket venni tantárgyaknak, gyakorlatoknak, laborokra stb...
Vagy egy füzetet felosztani 2-3 dolognak, hogy kihasználjam és persze folyamatosan keresgéljek köztük.
Így az az ötletem támadt, hogy A4es fehér nyomató papírokra jegyzetelnék. Plusz pozitívum, hogy szeretem hogy üres.
Igazából csak azért teszem ki a kérdést, hogy van bárki más aki erre jegyzetel?
Van bármilyen árnyoldala, ami így első ránézésre nem evidens?
Én lefűzhető papírra jegyzeteltem. Otthon szépen mappába rendeztem tantárgyakra osztva.
Én mondjuk vettem csíkos meg kockás lefűzhető papírt, hogy azért könnyebb legyen rendbe tartani a jegyzeteket.
Árnyoldala kb. annyi, hogy az előző órai anyagok sosem voltak kéznél, pedig volt olyan, mikor tanár megnyögött egy olyat, hogy "ugorjunk vissza a múlt óra anyaghoz"... :D
Mondjuk én úgy tervezem, hogy kisebb össze illő részeket összetűzök és nagyobb témát, amik mondjuk 3-4 hét alatt gyűlik össze pedig egy ilyen felfűzhető "bugyiba" rakom.
(Nem tudom a hivatalos nevét. Mindig így hallottam.)
De köszi, jobban érzem magam, hogy más is gondolt már erre.
Én így jegyzeteltem. Megvettem egy csomag tesco gazdaságos fénymásolópapírt és minden reggel vittem magammal 20 lapot, amiből azért párat üresen vittem haza. Lehet írószerboltokban kapni ilyen lefűzhető műanyagszütyőt. Nem fűztem le, csak minden óra anyagát ilyen műanyag vackokban gyűjtöttem külön-külön, hogy rendszerezett legyen valamennyire.
Akkor tértem át erre, amikor meguntam, hogy marha sok keményfedeles vastag füzetet cipelek haza feleslegesen hétvégén a vonaton, miközben csak az utolsó pár oldalra volt szükségem minden tárgyból úgyis.
Én is így jegyzeteltem. Aztán bugyikba rendeztem. De volt olyan félév ahol 1 füzet volt végig. ;)
Előadáson nem szoktam jegyzetelni amúgy. A diákat felrakják általában, az eladást meg felveszem hanggal és vissza hallgatom. :)
Az előre nem látott hátránya annyi lehet, hogy nincs megvonalazva a lap, és ha gyorsan kell írni, csúnya görbe sorok lesznek.
Na meg ha nincs egyben könnyen elkallódik. Az óra elején írd rá a lapra az óra nevét és a dátumot, és a többi lapra szintén.
én anno próbáltam, nekem nem jött be. Az lett a vége, hogy csak gyűltek, keveredtek, nem fűztem le, mert majdmegcsinálom, aztán kiscsacsi izéjét csináltam, nem volt hozzá kedvem.
Ellenben tökéletesen bevált a teljesen egyszerű A5-ös kisfüzet használta. Még ha egy nap 4-5 különböző előadásom is volt, 5 db kicsi füzetet vinni egyáltalán nem volt megterhelő. Volt olyan, ahol a félévre bőven elég volt egy ilyen, volt, ahol elhasználtam vagy 5-öt, és persze volt, ahol kellett a normál spirál (pl matek, kémia -de azt gondolom, ezeknél ez egyértelmű).
Szerettem, mert tök átlátható volt az egész, és hát... khm... pad alatt könnyen lapozható...
Most levelezőre járok, kissé más a helyzet. De matekon kívül most is 1 db A5-ös spirálfüzetet használok, minden konzultációt megjelölök post it-tel, hogy hol kezdődik. Vizsgák előtt pedig (ami fontos volt) tantárgyanként egy nagyalakú A4es füzetbe letisztáztam a tételsor alapján.
Na, szóval még egyszer a kérdésedre: próbáltam, nekem nem jött be. De persze vsz csak lusta dög voltam hozzá.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!