Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mik a mentőtiszti képzés...

Mik a mentőtiszti képzés egészségügyi alkalmassági követelményei? (lásd még:lent)

Figyelt kérdés

Már van egy diplomám,de mindig is nagyon érdekelt az egészségügy,ezért erősen gondolkodok azon,hogy elvégzem levelezőn a mentőtiszti képzést (a DE Egészségügyi Karán).A pontszámom bőven megvan (most 200 pont volt a határ költségtérítésesen,nekem 435 lenne)viszont azt hallottam,hogy az alacsony ponthatár ellenére nehéz bejutni a szakra,mert nagyon komoly egészségügyi alkalmassági követelményeknek kell megfelelni.Igaz ez? Tudna erről valaki bővebb információval szolgálni? Próbáltam rákeresni a Neten,de általános információkon kívül nem sok hasznosat találtam,örülnék egy olyan válaszadónak,akinek volt ezzel kapcsolatosan személyes tapasztalata!Előre is köszönöm!


(Esetleg még egy kérdés:mennyire igaz az,hogy a nőket "kinézik" ezen a szakon?)


25/L


2010. júl. 22. 22:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én eüs vagyok, nálunk másoddiplomaként indul a mentőtiszti képzés, ez az alapdiplomától függ. Még nem indult el, ennyit hallani róla.

Nem hinném, hogy ezek az eü követelmények olyan súlyosak lennének. Mégis mi lehet? Tüdőszűrő, fertőző betegségek vizsgálata, megnézik megvan-e a védőoltásod, egyszerűen azok, amik minden eüsnek, maximum fizikai állapot, mert azért egy 120 kg-os embert nem egyszerű cipelni, szóval maximum ennyi. Nálunk is sokan mennek tovább mentőtisztire :)

2010. júl. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem,köszi.És például olyasmik,mint pszichológiai teszt,stb. nincsenek?
2010. júl. 24. 23:09
 3/3 anonim ***** válasza:
?
2016. júl. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!