Siman össze lehet hozni. Az elejen ijesztően soknak tunik de igazabol nem az!
2020. febr. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
2/11 anonim válasza:
Nekem tori szakon tanmenettel 120 oldal lett, konnyen osszejott, viszont kommunikacion csak fele ekkora es kb 3x ennyit kinlodtam vele...
2020. febr. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
3/11 anonim válasza:
Hat a temavalasztas is fontos, altalaban vannak temak felsorolva amibol lehet választani. Lehetőleg olyan kell amire van ralatasod, illetve erdemes megnezni mennyi anyagot talalsz hozza könyvtárban,interneten. Esetleg ismerős tud-e segiteni stb.
2020. febr. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
4/11 anonim válasza:
Én egy tanulmányt dolgoztam fel, voltak benne egy oldalas ábrák, képek is, amik fontosabbak voltak és oda kellett tennem. Ábrajegyzekkel és tartalom jegyzékkel lett kb 36 oldal. Lehetett volna hosszabb, de rosszul osztottam be az időm, és nem sokat segítettek a gyakorlati helyemen se. 2-3 hónapot görnyedtem felette legalabb, persze nem mindennap kell elképzelni és reggeltől estig. Viszont voltak ketten is a szakunkról akik 3 HÉT alatt megírták és még kísérlet is volt benne és agyon lettek dicsérve védésen. Azt nem tudom hogy csinálták, de nem éreztem fairnek, gondolom ha az ott ülők is elolvasták volna biztos abban is rengeteg baki lett volna. Én pl egy szigorú konzulensnel voltam, és kb 3-4× átjavíttatott velem dolgokat. Ők meg a 3 hét alatt egyszer mutatták meg, kaptak egy rábólintást és már köttették is. 😀
2020. febr. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
5/11 anonim válasza:
Inkább több szokott lenni, és ott állsz, hogy mit húzz ki belőle. Elkezdeni nehéz, de aztán belejössz. Már az elején formázd rendesen, hivatkozásokat tedd bele rendesen, sokkal kevesebb utómunkád lesz utána.
2020. febr. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
6/11 Estádio de Felchút válasza:
Attól függ. Rizsázós szakon könnyebb, de mondjuk matek/mérnöki/pénzügy/számvitel szakon azért nehezebben telik a papír.
Az extra szopás a nyelvszak, mert ott idegen nyelven kell írnod.
2020. febr. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
7/11 anonim válasza:
Normális témát kell választani. Nem csak azt kell nézni, hogy a téma izgalmas vagy népszerű legyen, hanem azt is vedd figyelembe, hogy van-e hozzá könnyen feldolgozható és elérhető szakirodalom (legalább pl. guglizd meg a témához kapcsolódó szakszavakat) és hogy van valami kis rész, amit esetleg hozzá tudnál tenni magad is.
Nem kell nagy dologra gondolni, csak mondjuk kicsiben át tudd ültetni a gyakorlatot az elméletbe. Mit tudom én, ha csődelőrejelzési módszertanokról írsz, akkor elemezz egy valós céget ebből a szempontból, ha a szoftvertesztelésről írsz, akkor végezz tesztelést és dokumentáld, stb. Ezt a részét a szakdolgozatnak szeretik az értékelők is és gyakorlatilag a végtelenségig tudod húzni, ha nagyon muszáj.
2020. febr. 2. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
8/11 Vodafonelive válasza:
Pl. mernokin altalaban van egy temakifejtes meg egy tervezes/kutatas resz. Az utobbi konnyebben szokott menni, mert szamolasokat meg diagramokat raksz be illetve meg mellekletbe terveket, plusz dokumentum informaciokat. A temakifejtos meg kinek hogyan megy, nekem mesteren visszadobtak azzal az indokkal, hogy ez bsc szint, 2 het alatt meg csak a rizsazos reszt kellett ujrairnom ami szamomra kevesbe megy, hiaba kell “csak” 30 oldalt irni, aztan meglett a “befogadhato” szint...
2020. febr. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
9/11 anonim válasza:
Nehezen kezdődik, először soknak tűnik. Aztán mégiscsak sikerül összehozni.
2020. febr. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, megnyugvást kaptam!!
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!